Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıldönümü kutlama programı kapsamında, Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonu’nda pandemi kurallarına da titizlikle riayet ederek tebrikleri kabul etti.

Törene; Vali Seddar Yavuz’un yanısıra, Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Deniz Eğitim-Öğretim Ve Garnizon Komutanı Tümamiral Ayhan Gedik, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Adalet komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Vali Yardımcıları Dursun Balaban, Ekrem Çalık, Abdul Rauf Ulusoy, İsmail Gültekin, Aslan Avşarbey, Ali Ada, Yusuf Cıbır, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, Daire müdürleri, Siyasi Parti İl Başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Gaziler, Şehit aileleri yakınları ve çok sayıda davetli katıldı.

Vali Seddar Yavuz tebrikleri kabulünün ardından Valilik Girişi'nde öğretmenler tarafından hazırlanan resim sergisini gezdikten sonra yaptığı konuşmada; “Kurtuluş Savaşımızın eşsiz komutanı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne hizmet etmiş tüm devlet büyüklerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kıymetini biliyoruz. Muasır medeniyet seviyesine ulaşma yolculuğumuz hızla devam ediyor ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç olmadığı kadar güçlü ve yarınlara emin adımlarla ilerliyor. Cumhuriyeti Büyük Atatürk gençliğe emanet etmiştir. Gençlerimize güveniyoruz ve bizim yaptıklarımızdan daha büyük işler yapabileceklerine de gönülden inanıyoruz.

Biz Biriz ve Beraberiz

Birlik beraberliğimizi kardeşliğimizi pekiştirmeliyiz. Ay Yıldızlı Al Bayrağımız etrafında kenetlenmeliyiz ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine parmak sallayanlara, Türkiye Cumhuriyeti Devletini zayıf düşürmek isteyenlere, milletimizi bölüp parçalamak ve tekrar acılı günlere döndürmek isteyenlere bu bayram vesilesiyle bir kez daha net bir mesaj vermeliyiz. Biz biriz, beraberiz ve bu birlik ve beraberliğimiz sürdüğü sürece de Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Aziz Türk Milletine tehdit oluşturabilecek herhangi bir güç yoktur, olmayacaktır da.

Fener Alayı’na Tüm Kocaelili Kardeşlerimi Davet Ediyorum

Bu vesileyle çok yoğun bir bayram kutlama programı tertip ettik. Biraz sonra resmi kutlamaları icra edeceğiz. Dünde yine çok güzel kutlamalar gerçekleştirdik. Akşam saatlerinde de tüm Kocaelili kardeşlerimizle birlikte Fener Alayında buluşacağız. Birlik, beraberlik, kardeşliğimizi; Cumhuriyetimize, devletimize, Ay Yıldızlı Al Bayrağımıza nasıl sahip çıktığımızı bir kez daha göstermiş olacağız. Bu vesileyle düzenlemiş olduğumuz Fener Alayına tüm Kocaelili kardeşlerimi bayraklarını alarak katılmaya davet ediyorum. Bayramınız kutlu olsun.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tören Programı Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen tören programı Vali Seddar Yavuz’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Valilik Yerleşkesi A Kapısı önünde gerçekleşen törene; Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Cemin Yaman, Deniz Eğitim-Öğretim ve Garnizon Komutanı Tümamiral Ayhan Gedik, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Alper Yeniel, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Adalet komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Vali Yardımcıları, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, Daire müdürleri, Siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Gaziler, Şehit aileleri yakınları, öğretmenler, öğrenciler ve 7 den 70 e vatandaş katılarak coşkuya ortak oldular.

Vali Seddar Yavuz, Deniz Eğitim ve Öğretim-Garnizon Komutanı Tümamiral Ayhan Gedik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile birlikte tören birliklerini ve öğrencileri ve katılım sağlayan herkesi ayrı ayrı selamlayarak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarını kutladılar.

Konuşmaların ardından Vali Seddar Yavuz ve protokol üyeleri resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdiler.

Şehit Özcan Kan Fen Lisesi Öğrencisi Evsun Nehir Akbabaöz’ün ‘Cumhuriyet’e” adlı şiirinin ardından Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının sergilediği gösteri büyük beğeni topladı.

Tören Şehit Özcan Kan Fen Lisesi Öğrencisi Mirza Baran Özdemir’in okuduğu “Akdeniz’e Doğru’ adlı şiirin ardından İzmit Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibinin Ege ve Trabzon yöresi sergiledikleri folklör gösteri ile devam etti.

Geçit töreni ile tamamlanan programda Vali Seddar Yavuz ve protokol üyeleri programa katılan çocuklara oyuncak, gençlere kitap hediye ederek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarını kutladı ve onlarla günün anısına fotoğraf çektirdi.