“Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın’dan Cumhuriyet Parkı’yla ilgili herhangi bir lütfa ihtiyacımız yoktur” dedi.

İzmit Belediyesi Başkanvekili Çetin Sarıca, bugün gerçekleşen Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisinde gündeme gelen Cumhuriyet Parkı projesi ile ilgili olarak protokolle devir kararının aldatmaca olduğunu ima ederek Büyükşehirde 2005 yılında alınan meclis kararını hatırlattı, 20 dönüm altında olan alanların ilçe belediyelerine devredilmesinin gerektiğinin altını çizdi.

“KANUN VE NİZAM OLURSA ÇÖZÜLECEKTİR”

İşte Leyla Hanım Belgeseli fragmanı! Gala 11 Şubat'ta! İşte Leyla Hanım Belgeseli fragmanı! Gala 11 Şubat'ta!

2005 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediye meclisinde alınan kararı da yayınlayan Sarıca, “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın’dan Cumhuriyet Parkı’yla ilgili herhangi bir lütfa ihtiyacımız yoktur. Büyükakın’dan; Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından 17.02.2005 tarih ve 433 sayılı karar ile alınan karara uygun hareket etmesini bekliyoruz. Bu da ilgili KBB Meclis kararının belgesidir. Bu belgeye göre yani kanun ve nizama göre hareket ederse herhangi bir sorun teşkil etmeden bu konu dostane bir şekilde çözülecektir” ifadelerini kullandı. 

sosyal medya paylaşımı-6

1-162