İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, yaklaşık ikibuçuk ay sonra Kocaman'a seslenerek "daha dinamik ekibinizi iki buçuk aydır bekliyoruz" dedi.

Görevden almaların gerçekleştiği günlerde, Belediye Başkanı'nın muhtemel bir stratejisi olabileceğini düşünerek, ne yapmak istediğini anlayabilmek ve sonuçlarını görebilmek için sessiz kaldıklarını belirten Tamyüksel "Bali bey ile çalışan müdürlüklerden birinde daha önce bir değişiklik gerçekleşmişti. Temmuz ayı içerisinde ise önce Bali bey, daha sonrasında ise kendisine bağlı bir müdür daha görevden alındı. 

Tabi bu gibi dönemler, taraflı tarafsız herkesin doğru yada yanlış bir çok şeyi konuştuğu dönemlerdir. Ha keza Kartepe'de de önemli bir bilgi kirliliği oluştu. 

Kimisi Bali bey ve ekibi, kimisi ise Belediye Başkanı aleyhinde bir çok şey konuştu. 

Fakat her zaman söylediğimiz şekilde, biz İYİ Parti Kartepe ailesi olarak; Kartepe'nin ve Kartepeli'nin menfaatleri haricinde herhangi bir konuda konuşmamaya özen göstererek o dönemdede bu dedikoduların Kartepe'ye herhangi bir faydası olmadığından, süreci izlemek ve Belediye Başkanı'nın yapmış olduğu 'biz teşekkür ettik, o anlayış gösterdi.. daha dinamik ve heyecanlı bir ekiple çalışacağız' sözlerine de itibar ederek o ekibide görmek istedik.

Lakin bugün görüyoruz ki, görevden alınmaların üzerinden yaklaşık ikibuçuk ay geçmesine rağmen ortada ne daha dinamik bir ekip, ne atanmış bir belediye başkanı, nede bir müdür var.

Bununla beraber Kartepe'de çıkmaza girmiş İnşaat sektörü, çıkmayan ruhsatlar, iskanlar ve çözülemeyen sorunlar birikmiş durumda. 

Hatta aldığımız bilgilere göre yine çözülemeyen her işte Bali Bey'in yeni odasının kapısını aşındıran onlarca personel ve vatandaşımız var.

Bu haliyle görüyoruz ki bu görevden almaların herhangi bir şekilde stratejik bir açıklaması maalesef yoktur. 

60 Ay'lık görev süresinin, üçte ikisini çoktan doldurmuş. Bu süreçte ise dişe dokunur bir hizmet üretemeyen Belediye Yönetiminin derdinin, Kartepe ve Kartepeli olmadığı.. 

Erdoğan'dan gece yarısı atama ve görevden alma kararları! Erdoğan'dan gece yarısı atama ve görevden alma kararları!

Bu görevden almanın altında; yaklaşık bir buçuk sene önce Bali Bey'in Belediye Başkan Adaylığı ile alakalı olduğu ve Asıl derdin kendi koltukları ve siyasi gelecekleri olduğu, bu dönemde iyice ortaya çıkmıştır. 

Şimdi buradan Belediyemizde ki iktidar sahiplerine seslenmek istiyorum; 

1. Mevcut hali ile elinizde yeni bir ekip kuracak liyakatli personeliniz ve hazırlığınız olmamasına rağmen, görevden alarak gazete altı yorumları ile kurtlar sofrasına attığınız arkadaşlara yapılanın adı itibar suikasti değilmidir?

2.Farzedelim ki söylenenler ve iddia edilenler  doğru, ki arkadaşlarınızın itibarını korumak adına aksi bir açıklamanız bugüne kadar olmadı.Hatta tüm söylenenlere sessiz kaldınız. Bu durumdan yola çıkarakta farzedelim ki siz gerçekten bu arkadaşları prensip gereği görevlerinden aldınız..  O halde; gereğinin yapılması için bu arkadaşlar ile ilgili bilgileri, aradan geçen bunca zaman içerisinde yargıya teslim etmeniz gerekmez miydi?

3.Gelelim asıl konumuza; yani bizi ilgilendiren kısmına.. Sayın Başkan, görev süreniz nerede ise tamamlanmak üzere iken, bu denli köklü bir değişikliği yaparken, alternatifinizin ve gelecek stratejinizin hazır olması gerekmezmiydi? 

4.Bu kadar deneyimli bir ekip ile dahi Kartepe bir çok problemin çözümünde sorun yaşamışken, bugün ve bugünden sonra ki yaşanan ve yaşanacak sorun ve sıkıntıların sorumluluğunu üstleniyormusunuz?

5.Sayın Başkan; Yeni atamaları ne zaman yapacaksınız? Hangi liyakat koşullarına dikkat edeceksiniz? 

Cevaplarınız, Heyecanla bekliyoruz." dedi.