7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı; yayına başladığı ilk günden itibaren Kocaeli'nin sadece bilinen siyasi isimleri ve gündemi yerine, yaşam başlıkları ile farklılığını kanıtladı. Aileye en son katılan fotoğraf sanatçısı Zafer Nur'dan sonra şimdi de Demet Cevrim 'Günün Fotoğrafı' köşesinde kendi arşivinden çektiği kareleri siz değerli takipçilerimize paylaşacak.

Demet Cevrim, fotoğraf tutkunları için kendisini şöyle ifade ediyor:

"Karadenizde başlayan hayatımın çocukluk ve ilk gençlik dönemi İzmit’te geçtiği için kendimi hep ara dönem İzmitli hissettim. Işık ile yolculuğum, çevremdeki fotoğraf ile uğraşan kişilerin varlığı ile başladı. Alanım gereği kompozisyonu bilmenin ve duyguları iyi tanımanın avantajıyla fotoğrafta “söz”ü kolay yakalayabileceğime inandım.

Ardından ışık ve akan zamanı kontrol ettiğim bir yaşamın içinde buldum kendimi. Mevsimler, doğa olayları ve renkler başka bir farkındalıkla girdi hayatıma.Önce, güneşin her gün ayrı doğup, yine her gün ayrı battığını farkettim. Yalnızca soğuğu çağrıştıran karın yağması için yalvaracağımı biri söylese kendi adıma inanmazdım. Böylece yağmurun, bulutun, güneşin , karın peşinde bir serüvene doğru yol aldım.

Pandemi alışkanlıkları... Pandemi alışkanlıkları...

Başlarda doğa ve insanı, bir başka deyişle göz önündeki hayatı fotoğraflamak kolayıma geldi. Işık ve renk temrinlerimi kolay gördüklerimle yaptım daha çok. İçimdeki ses ve sezgilerim, birgün bir kareyle bir edebi eser yazabileceğim hissini veriyor. Onun içindir ki “Fotoğraflar biri gitmesin diyedir.” sözünü benimsediğim noktada “öyle bir kare” içinde “biri ya da birileri” sonsuza dek kalsın düşüyle fotoğraflı hayata devam etmekteyim. Işıklı bir düşün peşindeyim kısaca…"

Demet Cevrim'in ilk fotoğrafı için tıklayınız:

https://www.7x24kocaeli.com/ask-monusu-makale,1697.html