Millet İttifakı'nın verdiği dolu zararı önergesini AKP ve MHP reddetti

Dün Derince'nin köylerinde yaşanan, aşırı yağış ve dolu binlerce dekar tarım arazisinde zarara yol açtı. Derince Meclis Toplantısı'na konuyu taşıyan ve mağdur olan çiftçiler için zarar tespit ve karşılama için önerge veren CHP'lilerin önergesi AKP ve MHP meclis üyelerince reddedildi.

Millet İttifakı'nın verdiği dolu zararı önergesini AKP ve MHP reddetti

CHP Derince Meclis üyesi Ali Avcı konuyla ilgili şunları söyledi:

"Özellikle 16 mayıs tarihin de , Derince nin köylerinde hava değişimi sonucu yağış ve dolu, fırtına gibi doğal afetler yüzünden, tarım arazilerinde hasar yaşayan çiftçileri vurdu.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyeleri ve İyi Parti Meclis Üyeleri olarak, Derince Belediyesine köylülerimizin uğramış olduğu zararların, tespiti için ve köylülerimizin zararlarını karşılanması amacıyla, Derince belediyesi meclisine verdiğimiz önerge Akp ve Mhp meclis üyelerince, Derice belediyesinin sorumluluk , kapsama alanının dışında olduğunu söyleyerek red ettiler.

Üreticimizin yaralarını sarmak için, girişimlerimizin takipçisi olacağız. Millet ittifakı Meclis üyeleri olarak, her zaman köylümüzün ve çiftçimizin yanındayız. Bu olayda da üreticimiz için bütün imkanların kullanılması adına takipçisi olduğumuzu kamuoyuna duyururuz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER