Derince Sırrıpaşa Ortaokulu’nu ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Muhip Kanko’ya parti rozeti taktığı gerekçesiyle saldırmaya kalkışan AKP ve MHP’lilere, CHP Derince İlçe Başkanı Atasoy Bilgin ve meclis üyeleri müdahale etti. Çıkan olaylarda taraflar birbirlerini darp etti.

Kılıçdaroğlu'dan "Maharet hapise atmak değil" tepkisi! Kılıçdaroğlu'dan "Maharet hapise atmak değil" tepkisi!

TATSIZ HADİSE

CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Muhip Kanko, “Derince’de Sırrı Paşa okulumuzda tatsız bir hadise yaşadık. Benim yakamda rozetim olmasını okul sorumlusu kaldıramadı. Bütün okulu dolaştıktan sonra tam çıkarken kalabalık bir grupla saldırdılar. Bizim arkadaşlarımız beni korudu. Siyasete, Kocaeli’ye yakışmayan görüntülerdi. Bu güzel seçim atmosferine gölge düşürmesini istemiyorum. Okul sorumlusunun işgüzarlığı ve kini yüzünden bu hadise yaşandı” dedi.

MECLİSE SAYGISIZLIK

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Derince İlçe Başkanı Atasoy Bilgin, “Milletvekilimiz Muhip Kanko ile okul ziyaretlerimiz esnasında yaşanan olay göstermektedir ki, Cumhur İttifakı kaybedeceklerini anlayınca fiziki müdahaleden de geri durmuyor. Sandık çevresinde ilçe başkanı olarak ben de rozetimi çıkarttım. Ancak milletvekilleri, bakanlar bu kişiler takabilir. Yapılan saygısızlık milletvekilimize, temsilcisi olduğu meclise yapılmıştır. Konuyla ilgili gerekli başvurularımızı yaptık” diye konuştu.