Anasınıfı ve 1’inci sınıfların ardından 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi tüm kademelerde bugün başladı. Sorunlarıyla başlayan yeni dönem heyecan yarattı.

Taşımalı eğitimden kırtasiye masraflarına, özel okullardan vakıfların ve Diyanet’in eğitimdeki varlığına kadar birçok sorun velileri, öğretmenleri ve öğrencileri bekliyor.

Öğretmenlerin bu yılki en önemli problemi öğretmenlik meslek kanunu olacak.

MESLEK KANUNU

Hiçbir sendikanın istemediği Öğretmenlik Meslek Kanunu bu yıl öğretmenlerin en önemli gündemi. Kasım ayında öğretmenleri kariyer sınavına sokacak bu kanuna karşı özellikle Eğitim Sen ve Eğitim-İş büyük mücadele veriyor. Geçen hafta içinde bu konuda açıklama yapmak için MEB’e yürümek isteyen öğretmenlerin karşısına polis barikatı çıkarıldı.

KOCAELİ'DE İLK DERS ZİLİ

2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılında Kocaeli genelinde 1460 okulda, 27 bin 220 öğretmen ve 418 bin 602 öğrenci eğitime başladı. 

Eğitim ve öğretim yılının ilk ders zili bu yıl protokolün katılımı ile İzmit 23 Nisan İlkokulu’nda çaldı. Vali Seddar Yavuz, AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Selim Kapancı, MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak okul bahçesinde gerçekleşen programda yer aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Bando Ekibi'nin sahne aldığı programda 23 Nisan İlkokulu öğrencileri şiirler okudu, halk oyunları gösterisi sergiledi. Konuşmaların ardından protokol yeni eğitim öğretim döneminin açılışını yaptı, Vali Seddar Yavuz ilk ders zilini çaldı ve beraberindeki isimlerle sınıfları ziyaret etti.

photo-2022-09-12-11-57-40

KOCAELİ'DE EMNİYET VE JANDARMA ÖĞRENCİ GÜVENLİĞİ İÇİN DEVREDEYDİ

12 İlçede hizmet verecek öğrenci servisleri Emniyet ve Jandarma birimleri tarafından belirlenen noktalarda denetlenmeler gerçekleştirdi, öğrencilerin güvenliği en üst seviyede tutuldu.

02-1

BELEDİYELERİN ZABITA BİRİMLERİ DE SAHADAYDI

Belediyelerin Zabıta birimleri de, 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk gününde sınıflarına kavuşan öğrenciler için okul önlerinde gerekli tüm önlemleri aldı

Okul önlerinde ve ana caddelerdeki kritik noktalarda görev yapan Zabıta ekipleri, şehir içinde trafik probleminin yaşanmamasını sağladı.

Trafik Zabıta ekipleri ayrıca şehrin çeşitli noktalarındaki ana caddelerde trafik yoğunluğunda problem yaşanmaması için Emniyet ekipleriyle koordineli bir çalışma yürüttü.

Zabıta (4) (Large)

Çeker, Başhekim Çelik'e sahip çıktı! Çeker, Başhekim Çelik'e sahip çıktı!