14 Mayıs'ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Demokrasi ve Atılım Partisi( DEVA)'nde 17 Mart'ta başlayan aday adaylığı başvuruları sona erdi. DEVA Partisi'nde sona eren başvuru sürecinin ardından Kocaeli'de 43 kişi aday adaylığı için başvuruda bulundu. Bu başvuruların 23'ü partinin il binasına 20'si ise Genel Merkez'e yapıldı. DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanlığı da milletvekili aday adayı isimleri bugün İzmit Yunus Emre Kültür Merkezinde düzenlenen program ile kamuoyuna tanıtıldı. Programa İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur, Saadet Partisi Kocaeli eski İl Başkanı ve Milletvekili aday adayı Zafer Mutlu, DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Semih Taşveren, CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Darcan, Milletvekili aday adayları ve partililer katıldı.

"ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ"

İl SKM Başkanı Görkem Bora Taner "Genel Başkanımız Ali Babacan önderliğinde partimizin kuruluşu gerçekleştirdik. Siyaset yüz yüze yapılan bir iş ama biz yüz yüze gelemeden kuruluşumuzu gerçekleştirdik. 12 ilçeyi en hızlı teşkilatlandıran il olarak Ali Babacan'dan tebriği almış olduk. Bu seçim süreci döneminde de SKM işlerine Sedat Yücel ve Tuğba Taşel başkanımız ile başladık. SKM görevine Oğuz başkanımız yerine ben görevlendirildim. Partimize ciddi bir teveccüh vardı. Genel merkezden de yapılan başvurular ile 43 tane aday adayı başvurusu oluştu. Aday adaylarının coşku ve heyecanını gördük ve saha çalışmalarına başladık. Bu çalışmalara adayların belirlenmesi akabinde devam edeceğiz.

"15 MAYIS GÜNÜ BAHAR GELECEK"

Kocaeli'de bakıyoruz ki kent nüfusu artıyor ve sorunlar da hızla büyüyor. Hepimiz kentimizin sorunlarını yaşıyoruz. Kentimizin büyüme ivmesi sonucunda 14 Milletvekili çıkaracağız Kocaeli olarak. Tabi sorunların çözülemediğini görüyoruz. Biz kentimizin sorunlarını çözmeye hazırız. En çok vekil çıkaran parti olacağımızı beyan ediyorum. Bu seçimlerin geçmiş İstanbul seçimleri gibi olacağını düşünüyorum. 15 Mayıs günü bahar gelecek ve ülkemiz DEVA kadroları ile deva bulacak."

"TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİ İNŞA EDECEĞİZ "

Daha sonra il başkanı İl Başkanı Semih Taşveren ise yaptığı konuşmada "43 aday adayından aramızda olan 23 aday adayı ile sizlere hizmet etmek için varız. Sizlerle omuz omuza çalışarak Kocaeli ve Türkiye'nin geleceğini inşa edeceğiz. Tüm arkadaşların sandıklar açılıncaya kadar ilk günkü heyecanla çalışmaya devam edeceğine inancım tam. Biz Ali Babacan'a verdiğimiz sözü tutacağız. Düşünün, halkımız açlık sınırında yaşarken ‘mutlu şehir’ diyenler orta sahada top çevirmekten başka bir şey yapamadılar. Baktığınızda artık mutlu şehir sloganını da kullanamıyorlar, kullanmaya da yüzleri yok açıkçası.

YSK Başkanı: Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi YSK Başkanı: Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi

"BİZ HAZIRIZ"

Kocaelimizin 12 ilçesinde her bir ferdimize ulaşarak onların dertlerine deva olmak işin var gücümüzle çalışacağız. Bu şehirde ve ülkemizde her bireyin yaşam standartlarının yükseldiği, fırsat eşitliğinin olduğu bir dönem başlatmak için 23 aday adayımızla biz hazırız. Değerli Deva Partililer, sizlerin desteğiyle kazanacağımız her başarı Kocaeli’nin başarısıdır.Damlaya damlaya oylar DEVA'ya” dedi.

DEVA KOCAELİ'NİN ADAY ADAYLARI:
1) Adem Koç
2) Ahmet Tayfun Baltacı
3) Alptekin Cevherli
4) Bilge Banu Yarbil
5) Çağlayan Ateş
6) Çağrı Çakıcı
7) Gamze Durmaz
8) Görkem Baver Denizhan
9) Hüseyin Emre Güler
10) İsmail Aras
11) İzzet Harun Ok
12) Kadir Gülhan Abbasioğlu
13) Kemal Memiş
14) Mehmet Anlazuk
15) Mehmet Karayel
16) Mehmet Akif Yıldız
17) Mehmet Emin Çelik
18) Orhan Bozkurt
19) Suat Demir
20) Tuğba Akbulut
21) Yıldız Kaçar
22) Yunus Katı
23) Zeynep Aydın Sudan