DEVA Partisi Kocaeli İl Binası önünde asılı olan afişlere saldırı yapıldı. Açıklama yapan İl Başkanı Adem Koç, "Bu tür eylemler bizi asla korkutamaz" dedi.

Kocaeli’de BAYRAM NAMAZI saatleri! Kocaeli’de BAYRAM NAMAZI saatleri!

Bir saldırgan DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanlığı'nda asılı bulunan afişlere saldırıda bulundu.

Asılı olduğu direklerden kesilen bina önündeki afişin yanı sıra arka tarafta DEVA Partisinin logosunun bulunduğu başka bir afişi de yakan saldırganın, personele "Ben DEVA Partisi'ne karşıyım" ifadelerinde bulunduğu öğrenildi.

DEVA Partisi şahıs hakkında suç duyurusunda bulundu. Yapılan açıklamaya Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanları ve partililer katıldı. Kesilen afiş yapılan açıklamanın ardından tekrardan yerine asıldı.

"TEHDİTLER SAVURMUŞ"

Konu hakkında açıklama yapan DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, "Bugün maalesef il binamızda yaşanan üzücü bir hadise sebebiyle toplanmış bulunmaktayız. Dün saat 16.00 sularında kimlik bilgileri belirsiz bir şahıs önce il binamızın önündeki direklere asılı ve üzerinde ‘ elektrik, doğalgaz, akaryakıt zamlarını geri al’ yazılı pankartımızın iplerini kesmiş, daha sonra arka tarafta üzerinde partimizin isim ve logoları bulunan pankartımızı yakmıştır. İl binamızda görevli personelimize tehditler savurmuş, tüm uyarılara rağmen ısrarla parti binasının çevresinden ayrılmamıştır. Biz derhal hukukçu arkadaşlarımızla beraber Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçemizi sunduk. Sürecin de sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi.

2-5