Dijital Çay Saati programında bu hafta İzmit Belediyesi Alzheimer Yaşam Evi’ndeki çalışmalar konuşuldu

Türkiye Alzheimer Derneği’nin toplumda Alzheimer hastalığının farkındalığını arttırmak amacıyla düzenlediği Dijital Çay Saati programında bu hafta İzmit Belediyesi Alzheimer Yaşam Evi’ndeki çalışmalar konuşuldu

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Kocaeli’de ilk ve tek olan Alzheimer Yaşam Evi, çalışmalarıyla örnek olmaya devam ediyor. Alzheimer Yaşam Evi, Türkiye Alzheimer Derneği’nin hasta ve hasta yakınlarını bir araya getirerek destek grubu oluşturmak, toplumda Alzheimer hastalığının farkındalığını arttırmak amacıyla her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği Dijital Çay Saati programına da konu oldu. 20 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilen programda Sosyal Hizmet Uzmanı Merve Gökduman ve Hemşire Emine Nuray Özkum merkezde gerçekleştirilen çalışmaları anlattı. 

ÇALIŞMALARDAN BAHSEDİLDİ

Gözden kaçırmayın

İzmit Belediyesi üst yönetimi KSMMMO Kongresine katıldı İzmit Belediyesi üst yönetimi KSMMMO Kongresine katıldı

Dijital Çay Saati programında İzmit Belediyesi Alzheimer Yaşam Evi’nin kuruluş amacı, işleyişi, gerçekleştirilen faaliyetler ile Alzheimer hastalığında farkındalığı arttırmak amacıyla düzenlenen çalışmalar anlatıldı. Türkiye Alzheimer Derneği Genel Sekreteri Füsun Kocaman ve Şişli Belediyesi Alzheimer Gündüz Yaşam Evi Sorumlu Müdürü Gizem Akpınar, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve İzmit Belediyesine hizmetleri adına hayranlıklarını ve memnuniyetlerini iletti.