Atatürk'le birkaç kez görüşmüş olan İletişim duayeni Hıfzı Topuz vefat etti Atatürk'le birkaç kez görüşmüş olan İletişim duayeni Hıfzı Topuz vefat etti

Türkiye geçen haftalarda Eyyam-ı Bahur ve Basra sıcaklıklarıyla adeta kavrulmuştu. Kavurucu sıcaklıklarının ardından nispeten serin hava etkili olmuş ve sıcaklıklar 10 derece birden düşmüştü. Ancak sıcak hava dalgası yeniden kapıda.

Hava Forum, Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla 29 Ağustos ve 31 Ağustos tarihlerine dikkat çekti. Yapılan paylaşımda "Ay sonunda beklediğimiz Afrika ve Basra sıcak hava karışımı ülkemize doğru yola çıktı. 29-31 Ağustos civarı bunalacağız..." ifadeleri yer aldı.

Meteoroloji ise "Hava sıcaklıklarının, önümüzdeki hafta başına kadar Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Özellikle denize kıyısı olan illerimizde, yüksek nem ile birlikte hissedilen sıcaklıkların daha fazla olacağı tahmin ediliyor" açıklamasını gerçekleştirmişti.

Öte yandan meteoroloji bugün (25 Ağustos) ise Karadeniz için şiddetli yağış uyarısında bulundu. apora göre; Giresun, Artvin, Rize, Trabzon, Ardahan ve Kars'ta sağanak beklenirken, Marmara'nın batısı için kuvvetli rüzgar uyarısı yapıldı.