Derince Belediyesi’ne bağlı 60 evler Yavuz Sultan Mahallesi Kısmet sokakta bulunan Dilek Apartmanı’nın çilesine yıllardır çözüm bulunamadı.

Aşırı yağan her yağmurda Dilek Apartmanı sular altında kalıyor. Kaşkaldere’nin üst kısımlarından ve Derince’nin yukarı sokak ve caddelerinden toplanarak aşağıda doğru akan bütün sular Kaşkaldere’nin içine akması gerekirken Kısmet sokağın üzerine akıyor. Yol üzerinde dere oluşturan yağmur suları yola parelel ilk bina olan Dilek Apartmanı’nın bodrum katlarının suya gömülmesine neden oluyor.

İŞ İŞTEN GEÇTİKTEN SONRA...

Ukrayna'dan çıkan mısır yüklü gemi Derince Limanı'nda Ukrayna'dan çıkan mısır yüklü gemi Derince Limanı'nda

Apartman sakinleri, “her yağmurda suya gömülen binalarının temizlenmesi için belediye yetkililerine müracaat ederek bu soruna kalıcı bir çözüm getirilmesini istiyor. Ancak Derince Belediyesi tarafından neredeyse 20 yıldır bu soruna kalıcı bir çözüm getirilemedi. Kısmet sokağa akan suyun dereye yönlendirilmesi için yapılması gereken kalıcı bir kanal ne yazık ki bugüne kadar yapılamadı. Yapılabilen tek çözüm iş işten geçtikten sonra yukarıdan akan suyun hızını kesebilmek için kepçe ile topraktan set yapmak. Kısmet sokağın üst yol ile birleşiminin yapılacağını belirten yetkililer yıllardır buna bir çözüm getirebilmiş değiller. Dilek Apartmanı sakinleri olarak bu çilemizin ivedilikle sonlandırılması yetkililerden bekliyoruz” dediler.

5-30

3-42