Tüm dünyayı sarsan Covid 19 belasında kış aylarının ardından ‘yeni normalleşme’ sürecine geçilen ülkemizde, 1 Haziran’dan bu yana yeniden dışarıda ama tedbirleri sürdürerek hayatlarımıza devam ediyoruz. Sosyal mesafe, maske ve gözlük kullanımını daima öncelik yaparak yaşantımızı sağlıkla sürdürmeye çalışıyoruz. RİMİNİ Optik yetkilisi Dilek Erdoğan'a Covid 19 sürecinde gözlük kullanımının önemini sorduk. Bakın neler söyledi!

AVMlerin de normalleşme sürecinde yeniden hizmet vermeye başlamasıyla birlikte RİMİNİ OPTİK de 41 Burda AVM ve Symbol AVM’de kapılarını müşterilerine açtı.

RİMİNİ Optik Mağazaları yetkilisi Dilek Erdoğan’a merak ettiklerinizi sorduk:

Dilek Hanım uzmanlar koronavirüsün ağız ve burun ile birlikte gözlerimizden de bulaştığını açıkladı. Sizin de bilgilerinizi alalım?

Rimini Optik olarak biliyoruz ki görmekle başlıyor herşey. Korona virüsünden korunmak için sadece eldiven maske değil gözümüzün sağlığı için de gözlük kullanmamız zorunlu. Çünkü gözlerimiz göz kanalı aracılığı ile buruna olan bağlantısı ve gözümüzün açık hücreye sahip olması nedeniyle önemli rol izlemektedir, bu anlamda gözlük kullanımı çok önemlidir. Güneş gözlükleri ve optik gözlükler; korona döneminde hem bir bariyer vasıtası görecek , hem de gözlerimize dokunmamızı azaltacaktır.

Gözlük kullanımının çok önemli olduğunu anlıyoruz?

Kesinlikle. Göz numarası olmayan kişilerin bile yaygın bir şekilde numarasız optik yada renk renk güneş gözlüğü takılması öneriliyor. Özelikle çalışan kesim artık çok bilinçli; ofislerde bile optik gözlükler aksesuar olarak veya bilgisayar basında göz sağlığını korumak adına kullanılmakta ve bizde Rimini optik olarak desteklemekteyiz.

Geçtiğimiz aylarda “Evdekal Türkiye” sürecinde Rimini Optik olarak özel hizmetleriniz oldu?

Anne sütü hakkında doğru bilinen 10 YANLIŞ! Anne sütü hakkında doğru bilinen 10 YANLIŞ!

Evet. Rimini Optik olarak 65 yaş üstü büyüklerimizin her zaman yanındayız. Göz sağlığı icin tüm ihtiyaçlarını karşılamak adına ayaklarına giderek evde hizmet projemizi hayata geçirdik. Çocuklarımız geleceğimiz. Çocuklarımızın gözlerinin içinin gülümsemesi her şeye değer. Bu anlamda çocuklarımıza da tıpkı 65 yaş büyüklerimiz gibi evde hizmet etmeye başladık.

Sağlık Çalışanlarına da oldukça anlamlı bir kampanya yaptınız?

Evet. Sağlık çalışanları yaşanan tüm Covid 19 sürecinin gerçek kahramanları bizim gözümüzde. O sebeple de RİMİNİ Optik olarak tüm sağlık çalışanlarımıza minnetle ve ihtiyaçları doğrultusunda yüzde 50 indirimle satış hizmeti sunuyoruz. Bunu da sürdüreceğiz.

Ayrıca belirli kurum ve kuruluşlarla anlaşmalarımız mevcut. Kaliteden ödün vermeden tüm marka modeller ve ürün çeşitliliğiyle bu süreçte en uygun fiyatlarla göz sağlığını düşündüğümüz toplumumuzun yanındayız.

Bazı çekinceler var, “örneğin gözlük denerken virüs bize bulaşır mı”?

Mağazamızda denenen gözlükler raflara konulmadan önce ultrasonik dezenfekteyle temizlenmekte. O yüzden müşterilerimiz bu hususta en ufak çekince yaşamasın. Mağazalarımızda denenen ürünler rafa geri konulmadan önce mutlaka dezenfekte edilmektedir. Göz sağlığı ve koronadan korunmak bizim için öncelik.

MÜŞTERİMİZ OLSUN OLMASIN GÖZLÜK TEMİZLİĞİ ÜCRETSİZ

Ayrıca müşterimiz olsun olmasın tüm halkımızın gözlük cam- çerçeve temizliğini ultrasonic makinalarımızla ücretsiz dezenfekte ediyoruz ve bunu sürdüreceğiz. Her iki mağazamızda da bu hizmeti vermeye devam edeceğiz.

“Toplumumuza ve ülkemize katma değer katarak müşterilerimiz için en iyi düşünerek farkındalık yaratmaya devem ediyoruz.”

“Rimini Optik olarak hep beraber hayata güzel şeyler sığdırmak için yola çıktık; bu yolculuğumuz da gözümüze dünyaları sığdırmaya hazırız, el ele vererek herseyin üstesinden geleceğimize inanıyoruz.

Tüm halkımızı yaz boyu kullanabilecekleri güneş gözlüklerini ve optik gözlüklerini tedarik edebilmeleri için Symbol AVM ve 41 Burada AVM deki mağazalarımıza bekliyoruz. Gözleriniz hep gülümsesin, Rimini Optik yanınızda."