Şarkının sözleri ve müziği Dilek Pehlivan imzası taşırken. Keskin Bıçak şarkısının aranjörlüğünü başarılı Dj Murat Uyar yapmış. Fotoğraf çekimlerinde stil olarak savaşçı prenses imajıyla güçlü bir kadın profili çizen sanatçı. Klip çekiminde sanat yönetmenliğini de üstlenerek sanatçı klibinde Hollywood yapımlarını aratmayacak görselde bir klip ortaya çıkarmış.

Klip dünyaca ünlü fantastik ve aksiyon film Game of Thrones benzerliği ile oldukça dikkat çekiyor. Klipte kullanılan demir taht , kılıçlar ,mızraklar, şövalyeler , kostümler ve ateş dansçıları bizi ortaçağa götürüyor. Şarkı ve klip bize tarihten günümüze kadın ve erkek ilişkileri arasındaki savaşı ikili ilişkilerdeki söz sahibi olma otorite olma birbiri üzerlerindeki güç gösterme kavgası bunu işlemiştir. Kadın erkek aşkını aralarındaki çekişmeyi ortaçağdaki gladyatörlerin arena dövüşlerine benzetilip farklı bir bakış açısı yakalanmış klipte.

Dünya çapında ilk kez bir klipte kılıç kullanılarak çekim yapma özelliği taşıyor Keskin Bıçak şarkısı ve sanatçı Dilek Pehlivan çekimlerin zorlu geçtiğini kılıç kullanmanın ağır ve spor yapmaktan daha yorucu olduğunu dile getiriyor. Sanatçı büyük emekli klibini sahibi olduğu youtube kanalı Dilek Pehlivan TV' den yayınladı.

Dilek Pehlivan müziğe yeteneği ve soprano sesi, çocuk yaşlarındayken çevresi tarafından keşfedildi ve müziğe erken yaşlarda başladı. İlk şarkısını ve bestesini 13 yaşındayken yaptı. İlköğretim yıllarında çocuk korolarında şarkılar söyledi. Lise yıllarında ise ses ve müzik yarışmalarına katıldı.

Dilek Pehlivan 9 Nisan Kırklareli doğumlu. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. İstanbul Okan Üniversitesinde Müzik Yüksek Lisans yapmış. İstanbul Müzik Akademisinde Şan Eğitimi ve usta tiyatrocu Ayla Algan’dan da Oyunculuk, Diksiyon ve Dublaj eğitimleri almış. Bu eğitimlerle beraber oyunculuk tecrübesi de olmuş.'' Yamak Ahmet, Elde Var Hayat , Lale Devri '' gibi dizilerde ve reklam filmlerinde oyunculuk yapmış. Üniversite eğitim süresince televizyon ve radyo programları denemeleri yapmış senaryolar yazmış.Cıne5 TV kanalı olmak üzere birçok medya alanında da programlar sunmuş.
İlk single çalışması '' Bana Ne Kısmetle Var '' ve ikinci single çalışması '' Keskin Bıçak '' . Aynı zamanda yayınlanmış iki kitabı da mevcut. '' Zayıf Bedenlere Yüktür Aşk '' ve '' Yamalı Kalp '' isimlerinde. Türkiye başta olmak üzere dünya geneli birçok konser ve etkinliklerde sahne performansları sergilemiş.