Diyanet Birlik Sen'den kaynaşma toplantısı

Diyanet Birlik Sen Kocaeli İl Başkanlığı yöneticiler ve din görevlileri ile bir kaynaşma toplantısı düzenledi.

Diyanet Birlik Sen'den kaynaşma toplantısı
Diyanet Birlik Sen'den kaynaşma toplantısı
Haber albümü için resme tıklayın

Diyanet Birlik-Sen Gölcük İlçe Temsilcisi Mustafa Ayar’ın organize ettiği yemekli tanışma ve kaynaşma toplantısı Gölcük'te görev yapan Din Görevlileri, Müftülük personeli ve Kuran kursu öğreticilerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya, Diyanet Birlik Sen Genel Başkanı Kenan Ak, Diyanet Birlik Sen Genel Başkan Vekili Orhan Kartal, Diyanet Birlik Sen Marmara Bölge Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, Diyanet Birlik Sen Kocaeli İl Başkanı Numan Uysal katılım gösterdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Diyanet Birlik Sen Gölcük İlçe Temsilcisi Mustafa Ayar, amaçlarının üyeler ve İlçede görev yapan Cami imamları ve Kuran Kursu öğreticileri ile bir araya gelip kaynaşmak ve görevlilerimizin sorunlarının çözümü için fikir alışverişinde bulunarak çözüm önerileri sunmak olduğunu söyledi.

"HİÇBİR ZAMAN SİYASET YAPMADIK, VİTRİNE OYNAMADIK"

Diyanet Birlik Sen Genel Başkanı Kenan Ak katılımcılara yaptığı konuşma da; "Hakkı tutup kaldırmak amacıyla 9 Ağustos 2019 tarihinde dinamik, idealist ve inanmış 25 Diyanet çalışanı tarafından ‘’Siyasetin değil, Diyanet Çalışanlarının Sendikası’’ ilkesiyle Diyanet Birlik Sen çatısı altında atılan adımlar 2000’ i geçen üye sayısı ile Diyanet Çalışanlarının teveccüh ettiği bir sendikal hareket olmuştur. Diyanet Birlik Sen mensupları olarak hiç bir mazerete sığınmadan ve bir beklenti içinde olmadan Vatanımıza, Milletimize, Devletimize, Dinimize ve Diyanet çalışanlarımıza hizmet etmeyi ve faydalı olmayı en başta gelen görev ve büyük bir şeref saydık. Hiçbir zaman hamaset yapmadık, siyaset yapmadık, Vitrine oynamadık, Yapmacık davranmadık ya olduğumuz gibi göründük, ya da göründüğümüz gibi olduk. Ayağımıza takılan çelmelere, üzerimize atılan asılsız, mesnetsiz karalamalara, hatta iftiralara aldırmadan; hak olduğuna inandığımız Diyanet çalışanlarına ve Din görevlilerimize hizmet yolunda durmadan, yılgınlık göstermeden, engelleri aşarak belirlediğimiz hedefe doğru yürüdük.. % 1 engeline rağmen ayakta kalmayı başararak ve bir önceki yıla göre Diyanetin en çok üyesini artıran ikinci sendikası unvanıyla % 84 üye sayımızı artırarak Diyanet çalışanlarının ilgi, teveccüh ve destek verdiği bir sendika haline geldik. Diyanet Birlik Sen Diyanet çalışanlarına yakışır örnek sendikacılığında doğru adresi olarak hizmet yolunda istikrarlı bir şekilde yürümeye ve büyümeye devam ediyor. Diyanet Birlik Sen’ in sendikal mücadelesini boş bir hayal olarak görenlere 3 yılda ‘’Benim tercihim Diyanet Birlik Sen’’ diyen 2000 üyeyle cevap verdik.

"YENİ HEDEFLERE YÜRÜYECEĞİZ"

Diyanetin en büyük sendikası olma konusunda hedeflerimize yılmadan çalışmaya ve doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz”. Diyanet Birlik Sen; güven duyulan, teveccüh gösterilen, ortaya koyduğu insan odaklı yaklaşımla gıpta edilen ve saygı duyulan bir Sendikal hareket olmaya devam ediyor. Diyanet Çalışanlarına karşı Sorumluluğumuzun ağırlığını bilerek, üyelerimizin başını yere eğdirecek bir fikrin veya bir faaliyetin içinde asla olmayacağız. Diyanet Birlik Sen’in Sendikal Mücadelesi; Diyanet Çalışanları adına ilkeli, kararlı ve onurlu bir hak arama mücadelesidir. Sendikamız gücünü üyelerinden, Diyanet Çalışanlarından, Türk milletinin millî ve manevi değerlerinden almaktadır. Türkiye’nin birliğine, dirliğine ve düzenine hizmet etmeyen hiçbir fikir, hiçbir anlayış, hiçbir kanaat, Diyanet Birlik Sen’in kapısından içeri dahi giremez. Sendikamızın; ilkeli, şahsiyetli, siyaset dışı, onurlu “hak” arama mücadelesi Diyanet Birlik Sen var olduğu sürece devam edecektir.

3600 EK GÖSTERGEDEN BÜTÜN DİYANET ÇALIŞANLARI FAYDALANMALIDIR

Din Hizmeti sınıfında görev yapan hocalarımızın Ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesi Diyanet Birlik Sen olarak bizi ne kadar sevindirdi ve mutlu ettiyse, Teşkilatımızın olmazsa olmazı her türlü iş yükünü omuzlayan Yüksek Okul ve Üniversite mezunu 1. Derecede görev yapan İdari personelin 3600 ek gösterge düzenlemesinde kapsam dışında bırakılması bizi o derece üzmüştür. Başkanlık merkez ve taşra teşkilatında 3600 Ek gösterge kapsamı dışında bırakılan toplam personel sayısı 7000 civarındadır. Diyanet Birlik Sen olarak söz konusu Diyanet personeline uygulanan böyle bir haksızlığı, hukuksuzluğu ve ayrımcı yaklaşımı asla kabul etmiyoruz

SÖZLEŞMELİLER KADROYA GEÇİRİLMELİDİR

2013 yılından sonra görev alan ve 8 yıldır sözleşmeli olarak görev yapan personel ise hala kadroya geçirilmemiştir Bu siyasetin büyük bir ayıbıdır. Bu ayıptan kurtulmanın tek yolu ise Ekim ayında açılacak TBMM de ilk gündem maddesi olarak Süresiz Sözleşmelilerin Kadroya geçirilmesi konusu karara bağlamalıdır. Diyanet Birlik Sen’in kadroları Diyanet Sendikaları içinde hem Sendikal tecrübesiyle, hem mevzuat tecrübesiyle diğerlerinden 1 adım öne çıkan sendikadır. İnanmış kadrolarımızla, olması gereken ahlaklı sendikacılığı geliştirmek için sizlerle beraber yürümeye ve daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Hak arama mücadelemizde yeni bir soluk, yeni bir umut, ilkeli duruşun adresi olan Diyanet Birlik Sen’ in, hakkı haykıran sesi ve var olma cesareti ayağımıza taş koyanları ürkütmektedir. Her şey gönlümüzce olsun" ifadelerine yer verdi. Yapılan konuşmaların ardından toplantı üyelerin sorunlarının dinlenmesi ve fikir alışverişinde bulunmasıyla son buldu.

22 Ağu 2022 - 18:03 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı değil haberi geçen ajanstır.