Her insanın hayatı, yıllar içinde binlerce farklı insan ile kesişir. Bazen iyi, bazen kötü, bazen ‘keşke’ dedirten bu karşılaşmalar sürer durur bir ömür içerisinde.

Image-52

Her karşılaşma yepyeni bir tecrübe, yepyeni bir karakter katar insanın hayatına. İyisiyle kötüsüyle daha önce hiç tatmadığı bir hayat, bir yaşam ile tanışır. Her karşılaşmadan sonra, her seferinde, yeniden bir kimliği keşfetmenin hazzına varır insan. Bazen hayal kırıklığı, bazen “iyi ki tanımışım seni” ile bitse de bu keşiflerin sonu, sonuç ne olursa olsun insana yepyeni bir tecrübe, yepyeni bir deneyim kazandırır.

Bir insan ömründen binlerce insan geçer. Bir kısmı kalır, iz bırakır, yer edinir insanın hayatında, bir kısmı ise geçip giderken yaralar açar, yıkıp gider. Bazıları dost, yoldaş bazıları ise düşman olur, ama her biri öyle ya da böyle geçer ve gider. Geride ya mutlulukların ya da yaraların izi baki kalır.

Bazen tam vaktinde gelir doğru insan, doğru arkadaş, doğru eş. Tam vaktinde kesişir yolları insanın ‘O’nunla. Bazen ise olması gerekenden daha erken ya da daha geç karşısına çıkar insanın, zamanlaması ne yazık ki her zaman doğru olmaz. İşte o zaman ‘keşke’ ile biter bu karşılaşmaların sonu, arkasında bıraktığı izler hep bir pişmanlık doğurur.

Doğru insanla, doğru zamanda buluşmanız dileği ile…