Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal'ın sosyal medya paylaşımı şöyle:

"Akp temsilcileri ve özellikle tvlerdeki ‘esafil-i şark’ zümresinden şürekasının ‘şehit yakınlarına küfür’ mevzuunda söyledikleri en hafifinden şark kurnazlığı, riyakarlık akan, itikadlarıyla amelleri örtüşmeyenlerin ahlak satması kabilinden!!!

Elbette ‘şehitlik/gazilik’in milletimizin anlam/ruh dünyasındaki yeri müstesna! Ve bu hususta yapılan hatayı hiçbir şey tevil etmez! Sn Erdoğan başta ‘şehit ve yakınları’ hususunda iktidarlarının ilk gününden bügüne söylediklerine bakınca ‘dinime söven bari müslüman olsa’ diyorum.

Ayrıca Şehit babasına karakteri bozuk diyebilir, Şehit annesini mahkemeye verebilir, kardeşi şehit olmuş kadına "Abin de bu mesleği seçmeseydi" diyebilir Sn Erdoğan çünkü kendisi LAYÜSEL!!!

PKK ile işbirliği yapma imtiyazı da, şehitlere ‘kelle’ deme imtiyazı da, Teröristbaşı’nın kardeşi kırmızı bültenle aranan Öcalan’ı TRT’ye çıkarma imtiyazı da Akp ve Sn Erdoğan’da!!! Onların yapması hak!!!

Sn Erdoğan başkası mevzu-u bahis olursa analar kutsal der ama kendisi Mersinli çiftçiye ‘al ananı git’ diyebilir! Soma’da ciğerleri yanmış madenciye ‘İsrail dölü’ diyebilir Sn Erdoğan!

Madenciyi tekmeleyen danışmanını ödüllendiren, Çikolata kutusunda rüşvet alan Zübüğü büyükelçi yapan, Yolsuzluktan istifa eden bakanları milletvekilliğinden istifa ettirmeyen, koruyan Sn Erdoğan şimdi  İyi Parti Genel Başkanı Akşener’e, küfreden Milletvekilini ‘at partiden’ diyor!

Akp’nin ‘suları haricinde heryeri akıyor’, heryerinden yolsuzluk, ahlaksızlık akıyor ama ona buna ahlak satmaktan hiç utanmıyor! Niye peki? Çünkü onlar kutsal insanlar;onlar her türlü yanlışı yapabilir ama başkalarına da ahlak satabilir!

Akp, Kamu kaynaklarıyla yedeklerine aldıkları ulusal basın kuruluşları üzerinden FETÖCÜ’lerden kendilerine miras kalan iftira, itibarla oynama hakkıyla ‘on parmağında on kara’ herkese kara çalabilir çünkü onlar Bosna’nın, Kudüs’ün, İslam dünyasının bayraktarıdır güya!!!

Bu memlekette herkes kendine müslüman, mahallesine demokrat!!!

Muhalefet, başka çıkış yolu kalmamış, istismarın her türlüsünü deneyecek olan iktidara manipülasyon ve provokasyon zemini bırakmamalı!!!

Tekrar ifade etmek isterim ki ne şehitlerimize ne de yakınlarına küfür edilmesi hiçbir şekilde görmezden gelinemez; sorumluluk sahibi siyasetçiler de partiler de göstermesi gereken tepkiyi ortaya koymalıdır, koymuştur.