Demokrat Parti Körfez İlçe olağan kongresi, 23 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek. 5 ay önce ilçe başkanlığına atanan iş insanı Veli Yıldız, kongrede tek aday.

Demokrat Parti Körfez İlçe 8. Olağan Kongresi bu pazar (23 Ocak) günü saat 14.00’de Körfez Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Gözden kaçırmayın

Gergerlioğlu konser iptali ile ilgili Soylu'ya sordu! Gergerlioğlu konser iptali ile ilgili Soylu'ya sordu!

Uğur Nurcan’ın görevinden ayrılmasından sonra genel merkez tarafından 5 ay önce ilçe başkanlığına atanan iş insanı Veli Yıldız, yapılacak kongrede tek aday.

Kongrede 9 asıl 9 yedek yönetim kurulu üyesi seçilecek. İlçe Kongresi il kongresinden sonra yapılacağı için il delegesi seçilmeyecek.

GENEL BAŞKAN KATILACAK

23 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek kongreye, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ve siyasetin renkli kimliği Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da katılacak.

Atanmış başkan Veli Yıldız, 2009 yılında da ilçe başkanlığına atanmış ama o dönem yerel seçimde belediye başkan aday adayı olmak için ilçe başkanlığından ayrılmıştı.

Seçimden sonra aktif siyasete ara veren ve 10 yıl süreyle siyaset yapmayan Yıldız, geçtiğimiz aylarda  ikinci kez DP Körfez ilçe başkanlığına atandı.