Ülkemizde Dünya Halı Saha Şampiyonası düzenlemek için, Kocaeli spor turizminin önde gelen isimlerinden Serkan Kurt ve spor camiasının yakından tanıdığı Mehmet Açık ile bağlantıya geçen Uluslararası Mini Futbol Federasyonu, geçtiğimiz günlerde Acun Medya ofisinde TV 8 yetkililerinden Gökhan Özdemir ile bir araya geldi. Görüşmeler sonrası taraflar, turnuvanın Kocaeli’nde yapılması ve TV 8 ile TV 8,5 kanallarından yayınlanması için ön anlaşma yaptı. Özellikle organizasyonun İzmit’te yapılması yönünde Serkan Kurt ve Mehmet Açık etkili oldu. International Minifootball Confederation Cup turnuvası kura çekimi Kocaeli Dedeman otelde gerçekleşti. Kura çekimine Federasyon Başkanı Mohammad Aldossari ile birlikte 15 ülke temsilcisi katıldı. 16 ülkenin mücadele edeceği turnuva 20-25 Mayıs tarihleri arasında İzmit’te gerçekleşecek. Duyglocal Sports & Vision Sports işbirliği ile gerçekleşecek organizasyon komitesinde, ilimizde birçok turnuvaya imza atan Oktay Kocatekin de yer aldı. 

DOĞU KIŞLAYI CAZİP HALE GETİRMELİYİZ

Turnuvanın kura çekimi Kocaeli Dedeman otelde gerçekleşti. 16 ülke temsilcilerinin de hazır bulunduğu kura çekiminde, Acun Medya adına Türkiye’yi temsilen Erdi Ayaz yer aldı. International Minifootball Confederation Başkanı olan Suudi Arabistanlı Muhammad Aldossari yaptığı konuşmada, Türkiye’de ve Kocaeli’nde olmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını belirterek, Türk futbolseverlere güzel bir futbol organizasyonu izletmeyi hedeflediklerini söyledi. Türkiye adına konuşan Acun Medya temsilcisi Erdi Ayaz ise, “Birçok turnuva organizasyonunda bir arada olduğumuz Mehmet Açık arkadaşımdan böyle bir teklif gelince hemen harekete geçtik. Acun Medya’nın yetkili ismi Gökhan Özdemir ile bir araya geldik. Bahreyn temsilcisi Hüseyin bey ve Serkan Kurt arkadaşımızla yaptığımız görüşmeler sonrasında Acun Medya olarak turnuva organizasyonuna dahil olduk. Türkiye’de futbol adına birçok etkinliğe imza atıyoruz. Böylesi bir organizasyonun bize gelmesi çok anlamlı oldu. Acun Medya ailesi olarak üzerimize düşeni yaparak, bu yıl ilk kez ülkemizde düzenlenecek olan turnuvadan alnımızın akıyla çıkıp, dünya çapında daha büyük organizasyonlara imza atmak istiyoruz. Özellikle turnuvanın Kocaeli’nde yapılacak olması da çok önemli. Çünkü İzmit’teki spor severlerin böylesi organizasyonlara büyük ilgi gösterdiğini biliyoruz. Yaptığımız incelemeler sonrası Doğu Kışla Spor Tesisleri’nin bu organizasyon için en cazip yer olduğunu gördük. Bir takım eksiklikler var ama önümüzdeki günlerde yetkililer ile görüşüp, tesisin daha güzel bir hale gelmesi için çalışma yapılmasını isteyeceğiz. Sahada Türkiye adına çok tanınmış isimlerin yer almasını arzu ediyoruz.” dedi. 

KOCAELİSPORLU ENGİN ÖZTONGA’DA KADRODA OLACAK

Yapılan kura çekimi sonrası 4 grupta mücadele edecek 4’er takım belirlendi. Kurada D grubunu çeken Türkiye’nin grubunda son dünya şampiyonu Brezilya, Libya ve Bahreyn yer alıyor. Gruplarda ilk 2 sırayı elde eden takımlar bir üst tura çıkacak ve daha sonra çeyrek final, yarı final ve finali kazanan takım turnuvanın şampiyonu olacak. VAR uygulamasının da yer alacağı turnuva İzmit’te bulunan Doğu Kışla Spor Tesisleri’nde oynanacak. Türkiye takımının çoğunluğunun eski milli oyunculardan oluşması bekleniyor. Şehrimizden de Engin Öztonga başta olmak üzere Kocaelispor forması giymiş bazı isimlerin yer alması bekleniyor.

Kura çekimi sonrasında oluşan gruplar:

A GRUBU
CEZAYİR
IRAK 
İRAN 
İSVİÇRE

İzmitli güreşçilerin Çatalca kampı başladı İzmitli güreşçilerin Çatalca kampı başladı

B GRUBU
TUNUS
KATAR
KANADA
SENEGAL

C GRUBU
FAS
SUUDİ ARABİSTAN
SURİYE
AVUSTURYA

D GRUBU
LİBYA
BAHREYN
BREZİLYA
TÜRKİYE

b504ed58-2615-4dab-9d9d-d4659cbae444

078f71a2-605c-4b9c-a608-4892b597c505

859d9d4b-faed-4242-b4cf-0405688a70ac