İçimden zerre kadar yazmak gelmiyor. Ama "İçinde biriken acıyı da öfkeyi de yazarak boşaltabilirsin" demişti okuduğum yüzlerce kitabın birinde bir yazar.

İnsanlık tarihinde konuşmak ve yazmak hep vardı madem, 'yazmak' kısmından bıkmak olmaz öyleyse, susmalarımızı bile yazmaya alışık olanlardansak hele!

EYLÜL AYINA GİRDİK: 

Durum  bildireyim:

Vatan...

Bizim gözümüzde per-pe-ri-şan!

Neden 'bizim gözümüzde' diye vurguladım?

Çünkü post-truth (Gerçeklik Ötesi) çağının en akıl almaz uçlarında geziyoruz TÜRK MİLLETİ olarak.

Yirmi yılı aşkındır tamamen 'mışlar, mişler' ile algılarımız zehirleniyor, dayatılan kabul görüyor, ya da 'trollemeyi beceren' mi demeliyim?

Türkiye tamamen lime lime edilmiş durumda uzun bir sürecin sonunda -kimileri 'mahallelere bölünmüş' diyor,

Doğru. Ama benim için: AK ve KARA 

Yani benim için sadece ikiye bölünük son 22 yılda!

Ama AK'ın bendeki anlamı KARA; KARA'nın anlamı AK. 

Tüm kavramlar, anlamlar, değer yargıları da alt üst olmuş durumda sizin anlayacağınız.

Her ne haltsa, özetle: Vatan perperişan  (azınlığın bahar bahçe olduğunu da not düşelim)

-

İktidarın durumu 3-5 seçimdir kabak gibi ortada olduğu halde 'nas'tan sonra bile, sarı muhalefet eliyle bir kez daha 'kandırılmış' durumdayız muhalif kitlece.

Artık kabak gibi ortada olan iktidar durumuna bir de muhalefeti de ekledik son seçim sonrası, tek fark bu.

Muhalif Kitle: Yani tam ortadan ikiye bölünük durumdaki karpuzun 22 senedir yaşam standartlarını daimi olarak kayıp veren diğer yarısı!

Siyaset mekanizması tamamen çürümüş durumda. Ama şimdi de yerel seçimlere koşturuyoruz dört nala..

Aynı siyasi denyolar, ayni siyasi denyoluklarla ve fakat devamlı yenilediğimiz TBMM isimlerini de katarak üstümüzdeki yüke, dört nala koşuyoruz yerel (!) seçimlere ve 'aynı şeyi yapan farklı sonuç beklerse gerizekalıdır' diyen dahilere rağmen bunu yapıyoruz.

GERİZEKALILIĞINI tescile doyamayan bir haldeyiz artık, o derece yani!

Çürüyen siyasi mekanizmanın içinde, bataklıkta debelenen; debelendikçe daha da derinlere gömülen birer bezgin savaşçılarız bizler.

Utanmazlığı diz boyu değil gırtlağına gelmiş dayanmış muhalif liderler koltuklarından kıpırdamamaya kararlı! O halde bunun adı SİYASET OLAMAZ: Bu alenen GÖREVLİLER SÜRÜSÜ!

Kime hizmet ediyorlar, neye hizmet ediyorlar? Sallaması bedava, ispat şansı yok! Ancak tahmin şansı var: Özetle: ÇIKAR SAHİBİ 2-3 'Klik'e!

Mevsim Eylül müydü? Hazan mıydı aylardan? işte bu yüzden çok önemi yok!

Yüreğimiz ağzımızda: Millet tam bağımsızlığını eline yeniden alıncaya dek - şu an bu tamamen imkansız gözüküyor- VATAN dibe tamamen oturdu oturacak!

-

Pandemiden bu yana SAYICA ÇOK FAZLA sevdiğimiz insanı kaybettik.. Hala da kaybediyoruz.. Kendimizi kaybedecek kadar çok kaybediyoruz aslında AMA çaktırmıyoruz.

Sevdiklerimizi uğurluyoruz hazan ayında... Kimisini başka şehirlere, kimisini başka ülkelere kimisini de Ahiret'e uğurluyoruz... Uğurlamalara doyamıyoruz,  hayırlısı.

-

Zamları, kendisine lider ya da siyasi diyen zırvaları, havaların sıcaklığını, kayıplarımızı ve bunların bizde her gün ama her gün devamlı yarattığı travmaları aşıp yeniden kolları sıvama zamanları...

-

Hep dışarıdan durum bildirmeyelim. Az da kendimizden...

7x24 Kocaeli yazar kadrosuna yeni kanlar ekleniyor..  

Sevgili ELİFSU AYDOĞMUŞ

En gencimiz olarak yazılarına başlıyor - sevgili güneşimiz Çiğdem Akifoğlu 'en genç' ünvanını kendisine aktarıp bir üst level'a geçiyor.. Bizimle yolculuğunda bize katacakları olacak Elifsu'nun... Zerre şüphem yok.

Sevgili BATUR KILIÇ

Siyasette görmek istediğim genç kardeşlerimizden. Düzeltiyorum -o zaten siyasette, SİYASİ ERK içerisinde görmek istediklerimden!

HAK, HUKUK, ADALET, AHLAK ve DİN olgularını kendi menfaatlerine göre uyarlamayacağından emin olmak istediğim TÜRK - ATATÜRK GENÇLİĞİ'nin bugünkü temsilcilerinden..

-

Aramıza yeni isimler -sadece köşe yazarları değil diğer başlıklarda da- katılmayı sürdürecek..

-

Yılgınlıklarımızı, kandırılmışlıklarımızı, kayıplarımızı, acılarımızı, düş kırıklıklarımızı bir  kez daha kenara koyacağız ve hep birlikte söyleyeceğiz ekipçe ve milletçe:

-KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ

B a ş k a  alternatifimiz yok.