2022 yılının sonuna doğru hızla yaklaşıyoruz.
Kasım ayını da noktalayacağımız bir haftaya başlıyoruz.
Alım gücünün giderek azaldığı çok zor geçecek olan kış aylarının başlangıcı olan ekim ayındaki tüketim sonrasında gelen doğalgaz, elektrik, su faturalarını ödeme konusunda sıkıntı kendini net bir şekilde gösteriyor.
Kasım ayındaki tüketim daha da fazla olduğu için faturaların daha da yüksek gelecek olması tüketicileri daha şimdiden kara kara düşündürüyor.
Ekonomik olarak yurttaşların büyük bir bölümü ciddi bir şekilde sorun yaşarken, allayıp pullanarak yapılan kampanyalarla sanki bedava veriliyor algısı yaratılarak estirilen alış veriş çılgınlığını ülkemizdeki tüm yurttaşların yaptığı gibi bir değerlendirme yapılmasını da çok bir yanılgı olarak değerlendiriyorum.
Özellikle iktidar yanlılarının bu alış veriş çılgınlığını sanki ülkemizde yaşayan herkes yapıyormuş gibi değerlendirmesi tam bir algı yönetimidir.
O alış verişi yapanlar ülkemizin çok az sayıdaki üst düzey geliri olanların yaptığı gerçeğini kimse unutmasın.
Biz bir mont almak isteyenlere 36 aylık kredi verildiği ilanlarını gördük.
O nedenle bir kez daha vurguluyorum.
O alış veriş kampanyalarından yararlananları göstererek,
ülkemizde gelir düzeyi açlık sınırının altında olan milyonların olduğu ve büyük bir geçim zorluğu yaşadıkları gerçeğini ortadan kaldırmaz.
Böylesi kötü bir ekonomik tablo doğrultusunda 2022 yılını geride bırakıp 2023 yılına yani Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin yapılacağı bir yıla doğru giderken, 20 yıldır ülkemizi yönetenlerin ekonomik durumun düzelmesi için bir çaba göstermemesi, uyguladıkları yöntemlerin çözüm üretmediğini üzülerek ve hayretle izliyoruz.
Seçim atmosferine girdiğimiz şu günlerde muhalefetteki 6 siyasi partinin oluşturduğu “6’lı masa” bugün iktidara geldiklerinde güçlü parlamenter sistemin oluşması için hazırladıkları “Anayasa Değişikliğine” yönelik maddeleri açıklayacaklar.
6 siyasi partinin liderinin de hazır bulunacağı bu açıklama ile ilgili sızan detaylar yazıldı çizildi. Bugün bunların hepsi netlik kazanacak.
Bu açıklamanın yanı sıra ekonomik program da çok önemli.
Ekonomiyle ilgili yapılacak çalışmanın da biran önce açıklanıp halkla paylaşılması gerekiyor.
Değerli okurlar,
İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde hainlerce yapılan bombalı saldırı sonrasında yitirdiklerimiz, 
Suriye’de Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından yürütülen Pençe-Kilit operasyonundan gelen şehit haberleri,
Yüreğimizi kanattı hala kanatmaya devam ediyor.
Hainlere ve terör örgütlerine yönelik başlatılan hava harekatı ve yapılması an meselesi olduğu söylenen kara harekatı ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz.
Düzce’de kendini bir kez daha hatırlatan depreme yönelik hazırlıklı mıyız? 
Sorusunu sorup yanıt aramaya devam ediyoruz.
Katar’daki Dünya Kupası heyecanı devam ederken, konforlu stadların yapımı ve gösterilerden yola çıkarak paranın gücünün neler yaptığını gözlüyoruz.
Kocaelispor başarısız yönetimle stajer bile olamayacak teknik direktörüyle futbolcuların kalitesi ve taraftarların itmesiyle deplasmanda 10 kişi  kalıp 2-0 geriye düştüğü müsabakadan 2-2 lik skorla dönmesini alkışlıyoruz.
Spor Toto 1. Lig’de Göztepe Altay arasındaki İzmir derbisinde Göztepe taraftarının korner bayrağı direği elinde yaklaşık 50 metre koşarak arkadan Altay kalecisine vurup hastanelik etmesini kınıyorum…
Bu nefreti, bu saldırganlığı, bu kini toplumumuzun ve futbolun içine sokmaya çalışanlara asla izin vermemeliyiz diyorum…
Herkesin istediğini gerçekleştirdiği, sevginin saygının barışın kalbinizden eksik olmadığı günler dilerim…