Twitter'ı satın alan Elon Musk, sosyal medya platformunda yeni bir değişiklik yaptı. Yapılan son değişiklikle birlikte hesabı olmayan kişiler için Twitter sınırlandırılması getirildi.

Söz konusu uygulama bilgisini sosyal medya hesabından duyuran Musk, bunun geçici olduğunu ifade etti.

Elon Musk satın aldıktan sonra herkesin Twitter hesabı açması ve hesabı olan kişilerin de platform içinde aktif bir şekilde yer alması için birçok yenilik yaptı. Fakat ünlü iş insanının yaptığı son değişiklik, hesabı olmayan kişileri gerçekten de Twitter hesabı açmaya teşvik edecek.

Hesabı olmayan kişiler, paylaşılan tweetleri görüntülemeyecek

Android Authority tarafından bugün paylaşılan habere göre hesabı olmayan kişiler artık üçüncü taraf uygulamalardan paylaşılan tweetleri görüntülemeyecek.

Aynı durum hesabı olan fakat oturum açık olmayan cihazlar için de geçerli olacak. Yani üçüncü taraf uygulamadan paylaşılan bir tweet varsa o cihazda Twitter hesabı açık değilse yine görüntülenme olmayacak.

Elon Musk ve Twitter yönetimi bu şekilde hesabı olan kişilerin platformda daha aktif olacağını ve hesabı olmaayn kişilerin ise sosyal medya platformuna kayıt olabileceğini düşünüyor.

Elon Musk, dün gece hesabından yaptığı paylaşımda kullanıcı sayısının şimdiye kadarki en yüksek sayıya ulaştığını açıkladı. Yani ünlü iş insanının Twitter'ı daha aktif hale getirmek için yaptığı çalışmalar, olumlu geri dönüş sağlıyor.

İşte sınırlar...

Sistemdeki manipülasyonu tespit edebilmek için bir önlem olarak açıklayan Twitter patronu, hesaplara göre yapılan sınırlamayı da şöyle duyurdu:

Doğrulanmış hesaplar günde 6000 gönderi okumakla sınırlı
Doğrulanmamış hesaplar günde 600 gönderiye kadar
Yeni doğrulanmamış hesaplar ise günde 300'e kadar gönderi okuyabilecek.

Dikkat! YSK'nin 'adres değişikliği' kararı Dikkat! YSK'nin 'adres değişikliği' kararı