Atatürk Anıtına çelenk sunup saygı duruşunda bulundular. Bu anlamlı günde emekli subaylar onur ve gurur doluydu.

TESUD Kocaeli Şubesi Başkan Vekili E. Erhan Kahveci, üyeler; Enver Tunçel, Barbaros İzgün, Sedat Tuna, Bora Korateş, Ünal Arabacıbaşı ve Temel Arız, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle saat
kulesi önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunup saygı duruşunda bulundular.

"BORÇLU OLDUĞUMUZU BİLMEK VATANDAŞLIK BORCUDUR"

Burada bir konuşma yapan şube başkan vekili E. Erhan kahveci, “Bu topraklarda; hür, özgür ve tam bağımsız olarak bütün kazanımlarımız ile yaşamamızı 30 Ağustos’a borçlu olduğumuzu bilmek bir vatandaşlık borcudur. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 100 yıl önce kazandığı “Büyük Zaferi’nin sonucunca elde edilen “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI”nı dünya var oldukça Türk milleti varlığından, birliğinden ve tam bağımsızlığından asla taviz vermeden, hiçbir engel tanımadan, ulusça anlamını, önemini, o dönemi yaşayarak ve hissederek büyük onur, gurur, mutluluk, saygı ve sevgi, coşku ile kutlayacaktır.

"EBEDİ BAŞKOMUTAN BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK OLMAK ÜZERE..."

SEDAŞ beton direkleri nedeniyle ölen çocuk TBMM gündeminde! SEDAŞ beton direkleri nedeniyle ölen çocuk TBMM gündeminde!

Bu toprakların yeniden vatan olmasını “Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Muharebesine” borçluyuz. Cumhuriyetimizin kurucusu Ebedi Başkomutan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, bu zaferi Türk Milletine armağan eden Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, şükran, saygı ve minnetle anıyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşu ve kuruluşunu sağlayan bayramları unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.