Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, 9-12 Temmuz 2022 tarihleri arasında olan Kurban Bayramını güven ortamı içinde geçirebilmek için alınacak tedbirleri açıkladı.

Emniyet Müdürlüğü'nün açıklaması şu şekilde; 

İl Emniyet Müdürlüğümüzce, 9-12 Temmuz 2022 tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramını vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içinde geçirebilmesi için   alınacak tedbirler kapsamında, "Mutluluğa Kurşun Sıkma” sloganından hareketle, toplumda farkındalık uyandırmak ve toplumu bilinçlendirmek için, kanunen suç olmasının yanısıra, bayramlarda silahla havaya ateş etmenin yaralanma vb. çeşitli müessif olaylara sebebiyet veren yanlış bir davranış olduğuna ilişkin Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında çeşitli çalışmalar yapılmıştır.                                                               Bu kapsamda yerel radyolarımızda  Radyo Spotları, Tramway, AVM, Dev Elektronik Bilboard vb Digital Platformlarda, belediyelere ait  Bilboardlarda afişler yayınlanmaya başlamış, İlimiz genelindeki önemli kavşak ve caddelere bez pankartlar asılmıştır. Ayrıca ilimiz genelindeki camilerde 8 Temmuz Cuma ve 9 Temmuz Cumartesi günü Bayram Namazı Hutbelerinde Müftülükçe gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

ARALIKSIZ DEVAM EDECEK                                  

İş yerinden HIRSIZLIK yapan şahıs yakalandı! İş yerinden HIRSIZLIK yapan şahıs yakalandı!

Vatandaşlarımızın huzur içerisinde bayram geçirmesi için alınacak emniyet tedbirlerinin yanısıra Toplum Destekli Polislik faaliyetleri kapsamında yürüttüğümüz çalışmalar aralıksız devam edecektir. Kurban Bayramımız Mübarek olsun.

emniyet