Türkiye genelinde kurulmaya devam eden, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Kocaeli Şubesi kuruldu.

Vakfın Kocaeli Şube Başkanı Alpay Çakırcı ve vakıf yöneticileri, Kocaeli Fuarı Sivil Toplum Merkezi’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Şube Başkanı Alpay Çakırcı, şu ifadelere yer verdi;

"Bu ülkede, hukuk da olacak, adalet de olacak!" "Bu ülkede, hukuk da olacak, adalet de olacak!"

EMŞAV Kocaeli İl Başkanlığı olarak; öncelikle il yönetimini tanıtmak isterim. Ben Alpay Çakırcı; kurucu, iş insanı, girişimci ve meslek olarak elektrik mühendisiyim.

Yöneticiler

Hicran Özcan kurucu, iş insanı, girişimci.

Dilek Erdoğan; kurucu, iş insanı, girişimci, optisyen.

Taylan Yıldız; kurucu, iş insanı, girişimci, davranış bilimleri, NLP master, 6 branşta uluslararası danışman, marka uzmanı ve eğitmenlik yapmakta.

ÇABUK UNUTULUYOR VE ZAMAN AŞIMINA UĞRUYOR”

Ülkemizde, kolluk kuvvetlerimiz, maalesef uzun yıllardan bu yana terör belası, suç ve suça meyletmiş güruh ile savaş halindedir. Ülkemizin bekası, toplumsal güvenlik ve en önemlisi ülke geleceği açısından gecesi ve gündüzü bir olarak mücadele eden kolluk kuvvetlerimizden, Emniyet Teşkilatımız’da bu kutlu mücadelelerinde şehitler ve gaziler verdi. Modernleşme ve sosyalleşmenin, dijital dünyaya doğru yol aldığı bu çağda, bazı kavramlar, üzülerek söylemeliyiz ki çabuk unutuluyor ve zaman aşımına uğruyor.

BİR ÜLKÜ VE BİR İDEAL OLMALIDIR”

İşte bu zaman aşımına uğrayan ve unutulan değerlerimizden biri de Emniyet mensubu şehit aileleri ve gazilerimizdir. Kahramanları, sadece bir gün hatırlamak yerine, her zaman onların yanında olduğumuzu unutmamak bir ülkü, bir ideal olmalıdır. Bu sebeple, Türk Emniyet Teşkilatının, aziz şehitleri ile birlikte gazilerimiz ve onların emanetlerine sıkı sıkıya sarılmak, bu ülkü ve idealin de bir basamağıdır.

8f5f84fc-6319-418f-940a-a9f1b1a72816

ONUR DUYMAKTAYIZ”

Dünyanın neresine giderseniz gidin, şanlı Türk ulusunun aziz koruyucuları olan kolluk kuvvetlerimizin cesaretlerinin bir eşi ve benzerini bulamazsınız. Çünkü, bu aziz milletin evlatları olan kolluk kuvvetlerimiz, bu ulusun dualarıyla da desteklenmektedir. Emniyet Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı’nın bir neferi olan EMŞAV Kocaeli İl Başkanlığı olarak, emniyet mensubu şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizin yanlarında olduğumuzu haykırmaktan onur duymaktayız.

TÜM ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZLA SEFERBERLİK İLAN ETTİK”

İlimizde yaşayan, tüm emniyet mensubu şehit aileleri ve gazilerimiz, günün yirmi dört saati, haftanın yedi günü, bize her an ulaşabilsinler diye tüm çalışma arkadaşlarımızla seferberlik ilan ettik. Amacımız, şehit aileleri ile gazilerimiz ve dahi çocuklarına bir kardeş, bir ağabey bir abla şefkati ile yaklaşarak onların geleceğe tebessüm eden gözlerle bakmasını sağlıyoruz. Gerek eğitim gerek sağlık gerek sosyal destekler konusunda, bizler EMŞAV Kocaeli İl Başkanlığı olarak “dinlenmemek üzere yola çıktık ve hiçbir zaman durmayacağız” diyoruz. Mesleğinizin gereği olan, olaylara birinci derecen şahitler olarak, değerli emniyet mensubu polislerimizin fedakârlıkları, yaşadıkları durumlar ve nicelerine denk gelmekle aslında bizlerin de duygularını hissedebiliyorsunuz.

98a8925b-864f-447c-abb5-06ada9a4caf7

ONLARIN EMEKLERİNE SAHİP ÇIKMAK…”

Bu sebeple sizlerin, vakfımıza göstereceğiniz yoğun ilgiden emin olarak, çalışmalarımızda bizleri, toplumsal bilinçlenmede desteklemenizi rica ediyoruz. Unutmayın ki, Türk polisi, en zor görevlerde yer alan, kardeşlerimiz, abilerimiz ve canlarını siper etmiş yılmaz bekçilerimizdir. Onların emanetlerine sahip çıkmak, bu ulusun bir ferdi olarak sizlerin de asli görevidir. Konuşmamı tamamlamadan önce, sizlerin huzurunda, tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimize saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.”

YER KONUSUNDA BİRKAÇ ALTERNATİFİMİZ VAR”

Ülkemizde konut sıkıntısı var. belki önümüzdeki dönemde maliyetine hiç yoktan şehit ailelerine bir umut projesi tasarlamayı düşünüyoruz. Birçok projemiz var. Vakfın yeri konusunda birkaç alternatifimiz var. İnsanların daha kolay ulaşabileceği, ağırlayabileceğimiz güzel bir yer arayışımız devam ediyor. 15-20 gün içerisinde o da çözülmüş olacak. İzmit merkezde güzel olması güzel ama insan ve araç trafiğinin bir sıkıntısı oluyor. İnsanların ulaşabileceği, konum olarak insanları yormayacak bir yere kısa zamanda yerleşeceğiz.

İNSANLARIN GÖNLÜNE DOKUNMAK İSTİYORUZ”

Direkt üye olarak değil şehit ailelerini baz alarak hareket ediyoruz. Emniyet ile genel merkez verilerini kıyaslıyoruz. Ailesinin hepsini kayıt altına alarak hareket edeceğiz. Ne ihtiyacı var, ne şekilde destekleyebiliyoruz onlara bakacağız. Biz insanların gönlüne dokunmak istiyoruz. Ramazan’da hatırladık, koli götürdük gibi bir projeye odaklanmıyoruz. Daha çok gönüllere dokunabileceğimiz, gerçekten onların bizi yanlarında hissedeceği projeler yapmayı hedefliyoruz. Vakıfların geliri bağışlardır. Projelerimizle bunu sağlamayı planlıyoruz.

77913c98-017a-469d-822f-42a70bb29fbd

ALPAY ÇAKIRCI KİMDİR?

1981 Antalya doğumlu olan Alpay Çakırcı, ilköğretimi Yalova Atatürk İlkokulu, ortaokulu Yalova Lisesi’nde ve lise eğitimini de İstanbul Yakacak Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversiteyi Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’nde okudu. İki çocuk babasıdır.