CHP Genel Merkezi’ndeki başvurusunun ardından köyüne giden Enç, “Ömer Türkçakal’ın izinde köyüne, yerlisine, milletine sahip çıkan bir milletvekili olabilmek için yola çıktım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Avukat Arzu Türkkal Enç dün genel merkeze adaylık başvurusunu yaptıktan sonra doğup büyüdüğü Tahtalı köyüne gitti. Tahtalı Mahallesi’ne bağlı Sofular köyünde büyükleri ile bir araya gelen Enç’i mahalle muhtarı Erkan Tokuç karşıladı. Köy kahvesinde kısa bir konuşma yapan Tokuç, “Manavların artık Kocaeli’de bir temsiliyeti olması gerekiyor. Bizim doğup büyüdüğümüz yer burası. Temsil etmesi gereken kişiler de bizler olmalıyız. Farklı illerden gelenler için oy kaygısı güden siyasi partiler, bu kentin yerlisi olan ve büyük bir oy potansiyelini barındıran bizler için de aynı şeyleri düşünmeli” dedi.

DAHA DÜN HAYVAN OTLATIRKEN…

DEVA Partisi’nde başvuru süresi uzatıldı! DEVA Partisi’nde başvuru süresi uzatıldı!

Tokuç’un ardından Avukat Arzu Türkkal Enç kısa bir selamlama konuşması yaptı. Enç konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Çok heyecanlıyım, çok duyguluyum. Bugün Ankara’ya giderek milletvekilliği aday adaylığı başvurumu yaptım. Ankara’daki görüşmelerimin ardından hiçbir yere uğramadan köyüme geldim. Şu anda saat akşam 9’a geliyor. Burada olduğunuz için çok teşekkür ederim. Daha dün Sarıeşli’de hayvan otlatırken bugün buralara gelmek tarif edilemez bir şey. Ben hep sizlerin içindeydim, biliyorsunuz. Kocabaşların Fahri’nin torunu, kaportacı Eyüp’ün kızıyım.

ÖMER AMCA GİBİ AVUKAT OLMAK İÇİN

Biz aile olarak köyümüzden hiç kopmadık. İlkokulu burada okudum. Çoğunuzu tek tek biliyorum. Çocuklarınızla, torunlarınızla arkadaşım. Sizlerin. Elinde büyüdüm. Bu yola çıkmamdaki en büyük etken rahmetli büyüğümüz avukat Ömer Türkçakal olmuştu. Ömer amca babama her zaman örnek bir isimdi. Babam beni onun yolunda yetiştirdi. Bu sebeple hep avukat olmamı istedi. Ben de Ömer amca gibi avukat olmak için çalıştım, köy okulundan sonra İstanbul Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Çok çalıştım ve üniversiteden birincilikle mezun oldum. Ömer Türkçakal’ın izinde, köyüne, yerlisine, milletine sahip çıkan bir milletvekili olabilmek için yola çıktım.

SÖZ ARTIK KÖYLÜ MİLLETİNE GEÇSİN

Muhtarımın söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. Bu kentin yerlisi olan, üreten, tarlada emeği olan bizler, yani Manavlar maalesef temsil noktalarında gerekli önemi görmüyoruz. Yönlendirici, yol gösterici olamıyoruz. Biz artık şarkı dinlemekten sıkıldık, şarkı söylemek istiyoruz. Söz artık biraz da halkın efendisine, köylü milletine geçsin istiyoruz. Ben köyümde büyüdüm ve köyümün sorunlarını biliyorum. Eskiden hayvancılık yapıyor birbirimize yetiyorduk. Tarla ekiyor birbirimize yetiyorduk. Şimdi ne hayvanımıza yem, ne tarlamıza tohum alamıyoruz. Alsak bile ürettiklerimizi satamıyoruz.

SÖZ VERİYORUM…

Ben bugün buraya siyaset yapmaya gelmedim. Bu konulara girmeyeceğim. Bugün sizlerin arasındayım, sizlere adaylığım konusunda bilgi veriyorum. Büyüklerimin hayır duasını, dostlarımın, arkadaşlarımın, küçüklerimin desteğini istiyorum. Hepinize söz veriyorum, listeler açıklandığında da, seçilip milletvekili olduğumda da ilk adresim yine köyüm olacak. Bütün çalışmalarıma yine köyümden başlayacağım. Buraya kadar geldiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin, sağ olun, var olun.” Selamlama konuşmalarının ardından Enç, köy halkıyla sohbet etti.