AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Altılı Masa ile ilgili yaptığı açıklamayı değerlendirdi.

Erdoğan, "AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak onlar ne der, ne yapar, nasıl adım atar böyle bir durumumuz yok. Zaten Cumhur İttifakı olarak hedefimizi belirledik. Yolumuzu belirledik ve şu anda bütün çalışmalarımızı bunun üzerine yapıyoruz. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz planımız üzerinden, yol haritamız üzerinden çalışmalara devam ediyoruz.

"ETEKLERİNDEKİ TAŞLARI DÖKSÜNLER"

Tabanıma, arkadaşlara ve Cumhur İttifakı'na dedik ki bu konuyla ilgili ikinci gelişmeye kadar konuşmayalım. Bunlar eteklerindeki taşları döksünler, taşları döktükten sonra bir değerlendirmeyi aramızda yaparız ve AK Parti olarak gerekli değerlendirmeleri yaparız. Bu değerlendirmeden sonra kararımızı veririz.

Şanbaz Yıldız, Serdar Mahallesi'ndeydi Şanbaz Yıldız, Serdar Mahallesi'ndeydi

Bunun böyle olacağını aylar öncesinde söylemiştik. Oturdular, konuştular, dağılırlar demiştim, öyle oldu. İkinci bir gelişmeye kadar bir şey söylemiyoruz. Biz can onlar mal derdinde. Bu dağılmanın olduğu anda biz Dolmabahçe'de 110 kadar ilim adamıyla, partimizin yetkili bakanlarıyla toplantı halindeydik. Çünkü biz can derdindeyiz."