AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

AKŞENER'İ TEHDİT ETTİ

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay'da deprem sonrası atılan temeller üzerinden kendisini eleştiren Akşener'i hedef alarak "Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan'a da dikkat et, Tayyip ismine de dikkat et. Konuştuğun zaman buna göre konuş. Beni, kendinle de uğraştırma" dedi.

"BİZ BİR ŞEYE YAPIYORUZ DERSEK BİZ BUNU YAPARIZ MERAL HANIM"

Engin Koyun ve Yaşar Can'ın listeleri belli oldu Engin Koyun ve Yaşar Can'ın listeleri belli oldu

Deprem bölgesinde yeni konutların temellerini attık, atmaya devam ediyoruz. İP'in Başkanı çıkmış inşaatlara 'çukur' diyor. Hayatında inşaat görmemiş, tepeden tırnağı bunların ne kadar derinliği olması gerektiğini bilmiyor. Biz bir şeye yapıyoruz dersek biz bunu yaparız Meral Hanım. Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan'a da dikkat et. Tayyip ismine de dikkat et. Konuşurken buna göre konuş. Ve konuştuğun zaman buna göre konuş. Belediye başkanlığından buraya kadar biz attığımız her adımı tartarak atarız. Ve 20 yıllık iktidarımız döneminde İstanbul, İzmir bütün bu otoyoldaki atılan adımlara dikkat et. Bu otoyollarda bir fire var mı? Kocaeli'nde yaşıyorsun, Kocaeli'nde attığımız adımlara da bak. Eğer orada bir çürük çarık ortaya koyarsan o ayrı mesele. Yalanla dolanla iş yapma. Yanlış yere maalesef kafanı çarpıyorsun. Dikkat et. Beni kendinle de uğraştırma."

AKŞENER'DEN ERDOĞAN'A  JET HIZIYLA YANIT

Erdoğan'ın ifadelerinin ardından İYİ Parti lideri Akşener, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Giderayak seni çok gergin gördüm Recep Bey. Akşamları papatya çayı iç, iyi gelir" dedi.

Kocaeli muhatabı olarak İYİ Parti Kocaeli Teşkilatları'nın fırsat bu fırsat deyip yarın yine sosyal medya üzerinden ÇÜRÜKÇARIK hashtagiyle Kocaeli'deki sorunları Erdoğan'a etiketleyecekleri öğrenildi.