Partili Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün AKP 7. Olağan İl Kongresi için Kocaeli’ye geldi. Kongre İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi Alanı’nda gerçekleşiyor.

Erdoğan için 4 kez korona testi oldular

Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen AKP Kocaeli İl Kongresi'ne katılan parti üyelerine tam 4 kez korona testi yapıldığı öğrenildi.

Kongre öncesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında üst düzey tedbirler alındığı öğrenildi.  Kongreye katılacak olan delegeler, milletvekilleri, belediye başkanları ve ilçe başkanlarına 4 kez Covid-19 testi yapıldı. Testlerin her birinden negatif sonucu alan partililerin il kongresine katılma izni verildi. İl Başkanı Mehmet Ellibeş kendi kongresine eşinin Covid testi pozitif çıktığı için katılamıyor. Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan'ın testi de pozitif çıktı. AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz'ın testi de bu aşamada pozitif çıkmıştı. Yılmaz evinde karantina altına alındı. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt'ün de testinin pozitif çıkmasıyla 2.kez koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı.  Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programını takip edecek olan basın mensuplarını da Covid-19 testi yapıldı. Gazetecilerden sonucu pozitif olan çıkmadı.

‘Cumhurbaşkanımıza AK Parti’nin kalesini göstermeye hazırız’

AKP İl Teşkilatı’nın 7’nci olağan kongresinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Cumhurbaşkanımıza Kocaeli’nin AK Partinin kalesi olduğunu göstermeye hazırız” dedi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Sizler için milletimizden aldığımız emaneti en yukarıya taşımak için gece-gündüz demeden var gücümüzle tüm arkadaşlarımızla çalışmaya devam ediyoruz. Yeter ki dünya lideri, mazlumların umudu Cumhurbaşkanımızın vizyonuna uygun olarak yol arkadaşı olarak ona layık olabilelim. Birazdan Cumhurbaşkanımızı karşılayacağız. Şimdi gençlerimize sesleniyorum. Cumhurbaşkanımıza Kocaeli’nin AK Partinin kalesi olduğunu göstermeye hazırız. Allah milletimize karşı, Cumhurbaşkanlarımıza karşı mahcup etmesin” dedi.

Resmiyet kazandı: İYİ Parti kurultaya gidiyor! Resmiyet kazandı: İYİ Parti kurultaya gidiyor!

Liste geç saatlere kadar basına verilmedi