İzmit'te günler öncesinden Türkiye İşçi Partisi -TİP ‘Can Atalay İçin Adalet Buluşması‘ etkinliği yapacağını duyurdu.

Dikkat! YSK'nin 'adres değişikliği' kararı Dikkat! YSK'nin 'adres değişikliği' kararı

Etkinliğe son gün kala İzmit Kaymakamlığı; basın açıklaması, yürüyüş, eylem gibi etkinlikleri 7 gün boyunca yasakladı.

Bu karar üzerine TİP Genel Başkanı Erkan Baş bugün Saat 19.00’da İzmit Yahyakaptan Amfi Tiyatro’nun 50 metre kadar ilerisinde örgütüyle birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi.

Genel Başkan Erkan Baş'a Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı ve CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan ve çok sayıda parti üyesi destek vermek üzere oradaydı. Erkan Baş'ın konuşmasının ardından Vekil Yıldızlı da bir açıklama gerçekleştirdi.

TİP Lideri Erkan Baş yaptığı konuşmada, TİP'in etkinliğini yaptırmamak adına İzmit Kaymakamı'nın bu hukuksuz kararı aldığını, bu hukuksuz karara karşı gerekli işlemleri de başlattıklarını vurgulayarak "Utanmaz adam. Türkiye İşçi Partisi ve benzeri oluşumlar ve gruplarla bu grupların yapmış olduğu eylemleri desteklemek üzere yapılacak her şeyi yasaklıyormuş. Sen kimsin ya? Türkiye İşçi Partisi Bu ülkede milyonlarca insanın emeğiyle, alın teriyle, senin ağa babalarının engellemesine rağmen kurulmuş, mücadele eden, onurlu, şerefli üyeleriyle ant içmiş insanların partisidir. Sen kimsin. Sanmayın ki dalga geçiyoruz. Bunların hepsini birer birer kaydediyoruz. O yüzden açık söylüyorum. Bu kararla ilgili arkadaşlarımız gerekli işlemlere zaten başladılar. Hiçbir güç hiçbir şart bizim bu ülkenin emekçilerine, bu ülkenin yurtsever insanlarına, bu ülkenin onurlu halkına verdiğimiz sözleri yapmamızı engelleyemez" dedi.

ERKAN BAŞ'ın ve YILDIZLI'nın konuşması /video haber Media-Cast