Kocaeli'de gece saatlerinde motosiklet çalan şüpheliler güvenlik kameralarına takıldı. Birisi 'erkete'ye yatarken yani nöbet tutarken diğeri de motoru çaldı.

Edinilen bilgiye göre olay, gece saat 03.00 sıralarında Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı Yenidoğan Mahallesi Tarih Sokak’ta meydana geldi.

Kimliği henüz tespit edilemeyen iki şüpheli, Mustafa Şirin'in evinin önünde bulunan motosikleti çaldı. Şirin, arkadaşının kendisine seslenmesiyle dışarı çıktı. Motosikletini çalan şahısları aramaya başladı ama çabası sonuç vermedi.

2jpg_3796-1

Şirin'in ihbarıyla olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlatırken, hırsızlık anı ise güvenlik kameraları tarafından santiye saniye kaydedildi. Görüntülerde bir şüphelinin beklediği,  şüphelinin ise motosiklet ile biraz ilgilendikten sonra çaldığı görülüyor.

Gözden kaçırmayın

Düğününe 4 ay kala pompalıyla canına kıydı! Düğününe 4 ay kala pompalıyla canına kıydı!

5jpg_891

Bir gün eve girip bize bir şey yapmaya bile çalışabilirler

Olayın gece saatlerinde meydana geldiğine değinen motosiklet sahibi Mustafa Şirin, "Gece saat 03.00 sıralarında arkadaşım 'Ağabey motosikletini çalıyorlar' dediğinde çıkıp baktım ve motosiklet çekilmişti. Motosikletimin bir marketin önünde görüldüğü söylendi. Kendi çabamızla aradık ve bulamayınca da polise ihbar ettik. Yaklaşık 1 ay önce sakallı ve iri bir şahısın motosikletime baktığını gördük. Burada ne aradığını sorunca yürüyerek gitti. Biri bugün burada motosikletimi çalıyorsa, yarın bir gün eve girip bize bir şey yapmaya bile çalışabilirler diye endişe ediyoruz. Güvenlik kameralarında; birinin bakkalın önünde beklerken, diğerinin de motosikleti kurcalayıp sonrasında da alıp götürdüğü görülüyor" dedi.

3jpg_2720