Dosya kapsamında aralarında Ersin Kurt’un da bulunduğu 10’u tutuklu toplam 14 sanığın yargılanmasına bugün Kocaeli 1.Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Kuzenini öldüren şahıs tutuklandı! Kuzenini öldüren şahıs tutuklandı!

Davaya öldürülen gazeteci Güngör Arslan’ın eşi Suna Arslan ve kızı Nazlıcan Arslan, ailenin avukatı ile sanıkların avukat ordusu katıldı.

İLK DURUŞMADA NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz ay 9 saat süren dava sonunda tutuklu sanıklardan Can Yılmaz, Özgür Taşkıran, Emrah Yıldırım ve Kadir Yıldırım'ın tahliyesine karar verilirken tutuklu sanıklar Ramazan Özkan, Ersin Kurt, Burhan Polat, Ferhat Yıldırım, Hasan Emre Çelik ve Ramiz Saatçi'nin ise tutukluluk halinin devamına karar verilmişti. Bugün Kocaeli Adliyesinde gerçekleştirilen duruşmaya tutuklu sanıklar ile bazı tutuksuz sanıklar katıldı. Sabah 10.00'da başlayan davada tüm tutuklu sanıklar mağduriyetlerini dile getirerek tahliyelerini talep etti.

TUTUKLULUK DEVAM

Tutuklu sanıklardan Ersin Kurt, adil yargılanma talebinde bulunmuş ve hakkında tek bir delil olmadığını ifade etmişti. Sanık avukatları da müvekkillerinin tahliyelerini talep ederek savunmalarını yaptı. Davanın Cumhuriyet Savcısı ise tutuklu 6 sanığın üzerine atılı suçun mahiyeti bakımından tutukluluğunun devamını istedi.

Avukatların savunmalarının ardından ise mahkeme kararını vermek için duruşmaya ara verdi. Mahkeme heyeti tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 21 Kasım Pazartesi gününe erteledi.