Körfez Belediyesi tarafından yapımına eylül ayında başlanan ve iki mahalleyi kapsayacak Esentepe-Kuzey Mahallesi Spor Tesisi Hizmete açıldı. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün ev sahipliği yaptığı açılışa; Kocaeli Milletvekili ve eski Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Körfez Kaymakam’ı Uğur Kalkar, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Kocaelispor Başkanı Engin Koyun, AK Parti, MHP ve BBP İlçe Başkanları ile siyasi parti ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

GENİŞ KATILIM OLDU

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan açılışta ilk sözü Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt aldı. Başkan Söğüt, “Körfezimizi, sosyal, kültürel ve sportif alanlarla güzelleştirerek, çok daha yaşanır, çok daha keyifli bir hale getirmeye çalışıyoruz. Amacımız, gençlerin ve çocukların kendilerini geliştirebilecekleri alanların sayılarını arttırmak. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana, ilçemize birçok yer kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Körfezli Kulaçlar Milli Takım Kamp Kadrosuna seçildiler Körfezli Kulaçlar Milli Takım Kamp Kadrosuna seçildiler

KATILIM (2)

TESİS HİZMETE AÇILDI

Renkli görüntülere sahne olan açılış programı sonrasında vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Protokol üyeleri de tesisi gezerek bilgi aldı. Eylül ayında temeli atılan tesis içerisinde; 350 metrekare basketbol sahası, 780 metrekare futbol sahası, 220 metrekarelik fitness salonu yer alıyor. Bin 210 metrekarelik yeşil alanı bulunan tesis, 2 bin 560 metrekare üzerine inşa edildi.