Kocaeli Halk Gazetesi internet haber sitesi sahibi Faruk Bostan'dan açıklama geldi: "Beni susturup Ersin Kurt'u kurtaracaklar!"

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'şantaj' suçlaması nedeniyle gözaltına alınmak üzere gazetesinin basıldığını söyleyen ve gazetesi aracılığıyla kamuoyuna açıklama yapan Faruk Bostan

Yangın söndürüldü, soğutma çalışmalarına devam! Yangın söndürüldü, soğutma çalışmalarına devam!

"Şehir dışındayım. Ben çocukluğumdan beri alın terimle para kazanmış şerefli bir iş adamıyım. Hakkımda yapılan şantaj iftirası Kocaeli Halk Gazetesi olarak gündeme getirdiğimiz haberlerin, yaptığımız muhalefetin susturulması içindir" dedi.

İFTİRALAR TUTMAZ

"Bana atılan bu iftiralar tutmaz. FETÖ’nün madalya vererek taltif ettiği bir kişi olan, toplum sağlığını riske attığı, çevreyi kirlettiği için gazetemizde haberlerini yayınladığımız Vadi Besicilik’in sahibi olan Cezmi - Hüdaverdi ÇİÇEK’in de,  KOTO BAŞKAN adayı olarak adı geçen İbrahim BIYIKLI’nın da şantaj iftirası atması bizim Kocaeli Halk Gazetesi olarak yaptığımız şerefli yayıncılığın susturulması amaçlıdır.

Ne bu isimlerin ne Tahsin KESKİN’in ne Buket AFGAN’ın şahsıma sürebileceği bir leke yoktur. Başından beri ifade ettiğim üzere ben Kocaeli Halk Gazetesini gelir elde etmek gibi bir amaçla kurmadım, çünkü gazeteyi bir geçim aracı olarak görmedim ve gazetenin bütün maliyetini karşılamaya gücüm yetiyor. Ben derhal Adliyeye gidip hakkımdaki suçlamalara karşı ifademi vereceğim. Devletime güveniyorum. İftiracıların yüzlerini kara çıkaracağımızdan herkesin emin olmasını istiyorum" dedi.

GÜNGÖR ARSLAN CİNAYETİ

Kendi haber sitesinden açıklamasını sürdüren Bostan çok çarpıcı cümlelerle 'Beni susturmak istiyorlar"  dedi.

Bostan;

"Tahsin Keskin Güngör Aslan cinayetinin azmettiricisi olarak tutuklanan Ersin Kurt’un ticari ortağıdır. Tahsin Keskin, Ersin Kurt göz altına alınmasının 3. Günü beni aramış; “Ersin Kurt ile ilgili yaptığın haberleri kaldırılmazsan ve bir daha haber yaparsan cezaevinden çıkamayacaksın.” diyerek beni tehdit etmiştir. Böyle karalama kampanyası yaparak Güngör Aslan cinayetinin azmettiricisi olan Ersin Kurt’u cezaevinden çıkartmak için beni asılsız suçlamalarla şikayet etmişlerdir.

HAPSE ATIP ORDA ÖLDÜRÜP

Hep söylediğim gibi; "Güngör Aslan cinayetinin arkasında bir karanlık yapı vardır. Güngör Aslan susturulmuş ve öldürülmüştür. Bu karanlık yapının hedefinde sıra bana gelmiştir. Ersin Kurt’un 250 milyon dolarlık serveti bu karanlık yapının iştahını kabartmaktadır. Asılsız şikayetle beni hapse atıp gerekirse orda öldürüp, Ersin Kurt serbest bırakılacaktır." 

002