Yurt genelinde vatandaşın belini büken fahiş zamlı elektrik faturaları İzmit'te de feryada dönüşüyor. Vatandaş Başkan Hürriyet'e faturaları şikayet ediyor.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Gündoğdu Mahallesi’nde esnafı ziyaret ederken, Gündoğdu Mahallesi’ndeki Merkez Kıraathanesinin sahibi Sinan Aslan iki katına çıkan elektrik faturası ile ilgili Hürriyet’e dert yanarak yetkililerin bir an önce düzenleme yapması gerektiğini söyledi

Varlık Barışı'nda başvuru süresi yine uzatıldı Varlık Barışı'nda başvuru süresi yine uzatıldı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice’nin vefat eden baldızı Ayşe Soykan’ın ailesine başsağlığı diledikten sonra Gündoğdu Mahallesi’nde bölge esnafını ziyaret etti. Başkan Hürriyet’e esnaf ziyareti sırasında Merkez Kıraathanesi sahibi Sinan Aslan, son dönemde faturalara gelen fahiş zamlarla ilgili dert yandı. 

resize_Elektrik faturası iki katına çıkan esnaf Başkan Hürriyet’e dert yandı (1)

“ZAMLAR İYİCE BELİMİZİ BÜKTÜ”

Elektrik faturasının önceki aylarda 200-250 lira arasında geldiğini ifade eden Aslan, “Başkanım benim kıraathanemde 5 tane floresan lamba ve bir televizyon var. Daha önce 250 lira civarı gelen elektrik faturası bu ay 460 lira geldi. Pandemi nedeniyle zaten işlerimiz durmuşken bir de gelen bu zamlar iyice belimizi büktü. Biz esnafların bu fatura zamları karşısında ayakta durması artık zor. Bu konuda yetkililerin bir düzenleme yapması lazım.” dedi.

resize_Elektrik faturası iki katına çıkan esnaf Başkan Hürriyet’e dert yandı (3)

resize_Elektrik faturası iki katına çıkan esnaf Başkan Hürriyet’e dert yandı (4)

resize_Elektrik faturası iki katına çıkan esnaf Başkan Hürriyet’e dert yandı (6)