Şampiyonluk Kutlaması bu akşam Sekapark’ta! Şampiyonluk Kutlaması bu akşam Sekapark’ta!

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta lider Kocaelispor ile Karacabey Belediyespor arasında oynanan ve Körfez ekibinin 1-0 kazandığı maçın ardından teknik direktörler karşılaşmayı değerlendirdi. 

Kocaelispor Teknik Direktörü Fırat Gül:

"Ligin son 3 haftasına geldik. Büyük ihtimalle bir maç sonra Kocaelispor şampiyon olacak. Kağıt üzerinde öyle görünüyor. Öncelikle camianın şampiyonluklarını şimdiden tebrik ediyorum. Maça gelince, 23 yıldır teknik adamlık yapıyorum, hiç bu kadar taraftarın küfrüne maruz kalmadım.

"BİZİM DE HATALARIMIZ VAR"

Kırgınlığımı söylemek istiyorum. Bizim de hatalarımız var, oyuncularımızın da var. Ama maçın başından sonuna kadar kafama bozuk para yağdı, çakmak yağdı. Burası Kocaelispor camiası. Biz Kocaeli’yi Avrupa kupalarında, Türkiye kupalarında, Süper Lig’de gördük. Bu serzenişimi iletmek istiyorum. Maça gelince; herhalde bu sezon, bu sahada Kocaelispor’u sahasına bu kadar hapseden başka takım olmamıştır. Analizlerimizi yaparak geldik. İskenderun maçında da İskenderun’un pozisyonu vardı ama bu kadar net 5-6 net gol pozisyonu kaçırıp karambolden bir golle maçı kaybettik. Aslında maçın hakkı bu değildi. Ama rakibin taraftar baskısı, oyun tecrübesi, coşkusu bazı noktalarda bizim önümüze geçti. Tebrik etmekten başka yapacak bir şey yok. Kocaelispor önümüzdeki sene TFF 1. Lig’de. Biz play-off iddiamızı kaybettik. Matematiksel olarak var ama fiziksel olarak biraz zor görünüyor. Kalan 3 maçı da en iyi şekilde değerlendirip önümüze bakacağız" dedi.