Yaygın medyada yayın yapan televizyon kanalları içerisinde havuz medyası içinde yer almayıp, gerçekleri gündeme taşıyan

Fox Tv’nin sabah kuşağında yayımlanan ‘Çalar Saat’ programı hemen hemen ülkemizdeki herkes tarafından izlenen bir program olarak reytinglerde yer alıyor.

Sonbahar ve kış aylarında hafta içinde İsmail Küçükkaya, hafta sonlarında İlker Karagöz, yaz aylarında ise İlker Karagöz ile birlikte Ezgi Gözeger ve Merve Yıldırım  tarafından canlı yayınla ekranlara taşınan ‘Çalar Saat’ programına konuk olmak için bir çok isim sırada yer alırken, yaptıklarıyla, projeleriyle, liderliğiyle, sosyal belediyecilikle öne çıkan ve Piar araştırma şirketi tarafından yüze 70 oranındaki oyla en başarılı ilçe belediye başkanı seçilen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz cuma günü ‘Çalar Saat’in konuğu oldu.

Leyle Atakan’dan sonra ikinci bir kadın olarak İzmit Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Başkan Hürriyet, programda başarılı programcı Ezgi Gözeger ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Açık seçimle göreve gelen ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan’dan sonra İzmitlilerin tercihleriyle, İzmit Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmanın mutluluğu, onurunu ve sorumluluğunu yaşıyorum. İzmitlilere ve Leyla Atakan’a layik olmak için var gücümle çalışıyorum mesajını veren Başkan Hürriyet, engellemeler haksız eleştiriler beni daha da hırslandırıyor ifadelerini kullandı.

Başkan Hürriyet programda,

“İzmit’te kadınlara, çocuklara ve dezavantajlı gruplara yönelik faaliyete geçirilen sosyal projeleri anlattı. Hürriyet Türkiye gibi umutluyuz, mücadeleyi bırakmıyor, elimizden geldiği kadar her soruna el atmaya, çözüm üretmeye devam ediyoruz” vurgusunu yapıp,

“DAHA GÜZEL BİR İZMİT İÇİN”

“KADINLARIN HASSASİYETLERİNİ BİLİYORUZ”

“KADINLAR YETER Kİ ÜRETSİN”

“YURTDIŞINA ÜRÜN GÖNDERİYORLAR”

“NEFES ALANI YARATIYORUZ”

“EVLENECEK ÇİFTLERE DESTEK VERİYORUZ”

“ÜRETEN KADINI HER ALANDA DESTEKLİYORUZ”

“ÇOCUKLARA DOĞAYI ÖĞRETİYORUZ”

“ÇOK ŞEY BAŞARABİLİRİZ”

“YEREL YÖNETİMLER OLARAK TABANDAN BAŞLIYORUZ”

“ÖRNEK ALMAK ÇOK KIYMETLİ”

Başlıklarıyla izleyicilere yaptıklarını anlatma olanağı yakaladı.

Sunucu Ezgi Gözeger’in, “Fatma Hanım bulunduğu alanı dolduran bir kadın olarak karşımıza çıkıyor. Cam tavanı kırmış olmanın verdiği cesaretle kadınlar için ciddi çalışmalar yapıyorsunuz. Ezbere yapanları da biliyoruz. Siz sadece kadınlara değil, kadınlar vesilesiyle ailelere de dokunuyorsunuz. Daha güçlü kadın, nefes alan kadın aileye de nefes aldırıyor. Tümüyle bir dokunuş gerçekleşiyor. ‘Kadınsın, duygusalsını’ fırsata çeviren, kör noktaları görmek için çalışan bir kadın başkan. Ekran başındaki kız çocuklarının, genç kızların örnek alması gerektiğine inanıyorum” ifadelerini kullanması programın özetini ortaya koydu.

Değerli okurlar,

İzmit Belediye Başkanlığı koltuğunda Leyla Atakan’dan sonra ikinci kadın olarak oturan Fatma Kaplan Hürriyet mecliste AKP ve MHP’lilerin engellemelerine karşın ürettikleriyle halkına hizmet etmeyi sürdürüyor.

Gülümse İzmit sloganı ise kentin her yerine ve her projeyle karşılığını buluyor.

Hizmete, sosyal demokrat belediyeciliğe devam et, İzmitliler ve hizmetleri görenler senle omuz omuza yürümeğe devam ediyor…