Körfez Hacı Osman Mahallesi İlimtepe yolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında, frenleri tutmayan yem yüklü kooperatif tırı, bir evin bahçe duvarını ve kümesini yıkarak devrildi. Kazada 7 kümes hayvanı telef olurken, evin bahçe duvarı tamamen yıkıldı.

Edinilen bilgilere göre; daha önce 3 kişinin hayatını kaybettiği kazanın da yaşandığı yoldan inen Mehmet Karadavut yönetimindeki 54 SF 850 plakalı yem yüklü tır, frenlerin tutmaması nedeniyle hızla yokuş aşağı inmeye başladı.

DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİ

Hırsızlık yapan şahıs yakalandı! Hırsızlık yapan şahıs yakalandı!

Aracı durduramayan sürücü direksiyon hakimiyetini kaybetti ve tır sağ tarafta yer alan Mustafa Yadikar adlı şahsa ait olan evin bahçe duvarını ve kümesi yıkarak devrildi. Kaza sırasında kümeste bulunan 7 tavuk telef olurken, kümes ve bahçe duvarı ile bahçede yer alan ekmek fırını tamamen yıkıldı.

YOL TRAFİĞE TEKRAR AÇILDI

O sırada evde bulunan Yadikar Ailesi korkuyla kendilerini dışarı atarken, devrilen tır sürücüsü yara almadan kazadan kurtuldu. Tırın ağır hasar aldığı kaza sonrasında yem çuvalları yola savruldu ve daha sonra olay yerine gelen diğer tıra malzeme yüklenerek yol trafiğe açıldı.