“Yerel Yönetimlerde Kadınları Güçlendiriyoruz” projesi kapsamında futbol takımları oynadıkları maçlar öncesinde “Kadın Yoksa Demokrasi Yok” yazılı pankart açtı

İzmit Belediyesi, Sabancı Vakfı hibe programları kapsamında desteklenen ve Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) ile Edremit Belediyesi ve Avrupa Yerel Demokrasi Ajansı (ALDA) tarafından yürütülen “Yerel Yönetimlerde Kadınları Güçlendiriyoruz” projesi kapsamında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği eğitimlerine devam ederken bir yandan da farkındalık çalışmaları yapıyor. Bu doğrultuda Cephanelik Spor Tesislerinde maça çıkan futbol kulüpleri “Kadın Yoksa Demokrasi Yok” yazılı pankartla farkındalık oluşturdu.

Futbol takımlarından ortak mesaj “Kadın Yoksa Demokrasi Yok” (2)

Futbol takımlarından ortak mesaj “Kadın Yoksa Demokrasi Yok” (3)

Çınar Yelken Yarışlarında ödüller verildi Çınar Yelken Yarışlarında ödüller verildi

4 KULÜP PANKART AÇTI

İzmit Belediyesi Kadın ve Ailesi Müdürlüğü ve Spor Müdürlüğü işbirliğinde kadın haklarına ve kadının siyasal yaşamda aktif katılımına dikkat çekmek amacıyla spor müsabakaları öncesi pankart açıldı. Kocaeli Yenişehir Spor Kulübü, Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü, MAP Kavaklıspor Kulübü ile Üçyol Doğuspor Kulübü bu hafta Cephanelik Spor Tesisleri’nde oynadıkları maçlara Kadın Yoksa Demokrasi Yok pankartıyla çıktı.

Futbol takımlarından ortak mesaj “Kadın Yoksa Demokrasi Yok” (4)