üzerinden 100 yıl geçti.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti bu anlamlı günü tarihin tozlu raflarından indirerek ortaya çıkarmasının ardından 1986 yılından bu yana “BASIN ONUR GÜNÜ” olarak kutlanıyor.

Bugün yapılan kutlama 16 Ocak 2023 tarihi ve 100. Yıl nedeniyle daha da anlamlıydı.

Kutlamaların gündüz yapılan bölümü tren garında başladı, Kültür Tepesi’nde çelenk koyma ile devam etti, Av Köşkü’nde konuşmalarla ve temsili olarak masanın etrafında oturmayla sürdü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sahibi olduğu “Medya Evi”nin açılışıyla tamamlandı.

Tren Garı ve Atatürk Anıtı’na sunulan çelenk töreni sonrasında Av Köşkü’nde yapılan anma etkinlik daha görkemli olmalıydı.

100. yıla yakışan bir havada gerçekleşmeliydi.

Buradaki saat 10.00’daki törenin yaklaşık 10 dakika geç başlaması hiç hoş olmadı.

Tören yapmak organizasyon düzenlemek gelen konukları hiçbir ayrım yapmadan karşılamak ver protokol üyelerini ünvanlarına göre oturtmak çok önemlidir.

Murat Aydoğdu oğlunu Kocaeli Büyükşehir'de işe sokmuş! Murat Aydoğdu oğlunu Kocaeli Büyükşehir'de işe sokmuş!

Bu düzen sağlanırsa ve protokol de oturacakları ev sahibi olarak etkinliği düzenleyen belirlerse sorun yaşanmaz.

Etkinlik amacına ulaşır.

Peki törende ne oldu?

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yapan ile İlyas Şeker, DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Gazeteci Yavuz Donat, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden Prof. Dr. Emel Baştürk, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan protokol için ayrılan bölümün ilk sırasına oturdu.

Sadece bu isimler mi?

Bir başka isim daha vardı. Kimdi bu isim?

Gazeteciliği bile tartışılan Galip Ataman en ön sırada AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in yanında oturdu.

Havuz medyasının en önde gelen isimleri arasında olan Galip Ataman protokolün birinci sırasında otururken bu anlamlı törene davet edilen ve davete uyarak gelen

CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol ve ekibi nerede oturdu?

Protokolun yanında kurulan alanda.

Nerede oturmaları gerekiyordu?

İktidarıyla muhalefetiyle il başkanları protokolün ön sırasında yan yana oturtmaları gerekiyordu.

Peki bunu kim sağlayacaktı?

Anma etkinliğinin ev sahibi…

Ne yazık ki ev sahipliğini yapamadılar…

WhatsApp Image 2023-01-16 at 15.21.03