Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde

Gazilik unvanı ve Mareşallik Rütbesi verilişinin yıldönümü olan Gaziler Günü nedeniyle düzenlenen çelenk sunma töreni, Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

06-1

KATILIM

TBMM'de yeni yasama yılı bugün başlıyor TBMM'de yeni yasama yılı bugün başlıyor

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirilen törene, Vali Seddar Yavuz, Deniz Eğitim – Öğretim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Bülent Turan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı,  Vali Yardımcıları Salih Bıçak ve İsmail Gültekin, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Selim Kapancı, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık,  siyasi parti ve STK temsilcileri, şehit ve gazi yakınları ile gaziler katıldı.

02-2

ANITA ÇELENK
Kocaeli Valiliği, Deniz Eğitim ve Öğretim-Garnizon Komutanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şubesi tarafından Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

Çelenk sunma töreninin ardından, Vali Seddar Yavuz ve protokol üyeleri gurur abidelerimiz olan gazi ve şehit aileleri ile bir süre sohbet ederek hal ve hatırlarını sordu.  

07-1

08

MİLLETİMİZ SİZE MİNNETTAR

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda “19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle yad ediyorum. Milletimiz size minnettardır kahraman gazilerimiz!” ifadelerini kullandı.