Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Millet Bahçesi’nde yapılması planlanan Millet Camii için temel hafriyat kazısı gerçekleştiriyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapımı süren Gebze Millet Bahçesi, pek çok sosyal donatıların dışında Türkiye’nin en büyük camilerinden birini içinde bulunduracak. Büyükşehir ekipleri, caminin yapımına katkıda bulunarak hafriyat kazısı desteği veriyor. Bu kapsamda Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, iş makineleri ile 20 bin metrekare alanda caminin temel hafriyat kazısını gerçekleştiriyor.

Kağıtsporlu Gülsen, Akdeniz Karate Şampiyonu oldu Kağıtsporlu Gülsen, Akdeniz Karate Şampiyonu oldu

İNŞAAT ALANI 50 BİN METREKARE

Toplam inşaat alanı yaklaşık 50 bin metrekare olan cami, bildirilene göre Türkiye’nin en büyük ibadethanelerinden biri olma özelliğini taşıyacak. Millet bahçesinin en üst zirvesine yapılacak cami, 6 minareli ve 3 şerefeli olacak. Projede Selimiye Camisi’nin mimarisi esas alınacak. Gebze Millet Camii’nde aynı anda 30 bin kişi namaz kılabilecek.

Vatandaş ekonomik krizle boğuşurken ve halihazırda dolmayan camiler mevcutken; vatandaşlar hem millet bahçesi hem de cami yapımına tepki gösterdi.