Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Serap Çakır, Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit şehir merkezinde uygulanacağı duyurulan park yasağına tepki gösterdi.

CHP'lilerden, Mustafa Duman'ın annesine hasta ziyareti CHP'lilerden, Mustafa Duman'ın annesine hasta ziyareti

KARARI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİN

Kararın tekrar gözden geçirilmesini isteyen Çakır, “Pandemi ve ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçiren esnafa bir darbe de belediye tarafından vurulmasın” dedi.

ŞOK ETKİSİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından 11 Nisan 2022 tarihinden itibaren uygulanacağı duyurulan park yasağı şehir içi esnafında şok etkisi yarattı. Esnafın pandemi ve son dönemde kendisini iyice hissettiren ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçirdiğini vurgulayan Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Serap Çakır yaptığı açıklamada, “Esnaf iş yapamıyor, kirasını, elektrik faturasını ödeyemiyor. Bu park yasağı kararını alırken hangi esnafa sordunuz. Yol fakiri olan kentte yürüyüş yolu projesi yapılırken, Hürriyet Caddesini trafiğe kapatarak zaten büyük zarar verdiniz. Bir kez olsun biz yaptık oldu mantığını bırakıp, esnafın görüş ve önerisini alsanız günaha mı girersiniz. Bütün umudunu bayram alış verişlerine bağlamış olan esnafın daha fazla mağdur olmaması için bu karar uygulanmadan geri çekilmelidir” dedi.

WhatsApp Image 2022-04-08 at 11.57.32