Image-26

Genç olmak nedir? Çoğu zaman derdi tasayı dert etmeden, hiçbir şey düşünmeden aklına ilk geleni yapmak, anı yaşamaktır. Bilinmeyene doğru koşmak, dünyayı çoğu zaman yeniden keşfetmek ve o dünyada kendi yerini bulmaya çalışmaktır.

Çocuk olmanın rahatlığını üstünden atmak, yetişkin olmanın stresiyle tanışmaktır belki de gençlik. Bir geçiş dönemi, bir adaptasyon sürecidir. Bu sancılı süreçte tüm bunlarla tanışmak aynı zamanda da yarın yokmuş gibi yaşamaktır çoğu zaman. Her şeyi yapabilecekmiş, her şeye yetişebilirmiş gibi hissetmek, oradan oraya kafasına estiği gibi koşturmaktır.

Bir ülkenin en büyük şansıdır gençlik. İşlenmeye bu kadar açık ve istekli, yeniye ve bilgiye bu kadar aç bir nesil en büyük güçlerindendir bir ülkenin. Bir ülkeyi yukarılara taşıyabileceği gibi en derine çekebilecek bir güçtür aynı zamanda gençlik. Hem büyük riskleri hem de büyük potansiyelleri içinde barındırır.

Şüphesiz ki bu yüzden her attığı adımda, her ortaya koyduğu yenilikte gençleri yolundan eksik etmemiştir Mustafa Kemal. Onlara bundan yıllar önce gençliğe hitabe ile seslenmiş, onlara bir gün armağan etmiştir.

Her birimizin genç olan ve genç hissedenlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı kutlu olsun!

“Tüm ümidim gençliktedir!”