GERÇEK TÜRK MİLLİYETÇİLERİ ROT-BALANS'I HALLETTİ!

Aslında VATAN-MİLLET kaygısından, stres topuna çevrilmişler olmasak... SIRAT KÖPRÜSÜ'nde o incecik ipin üstünde MUHALİF MİLLETÇE yürüyoruz hissinde olmasak,

İYİ PARTİ'DE MERAL HANIMA DA..... CHP'DE KILIÇDAROĞLU'NUN MUAZZAM yakın ÇEVRESİ kurmaylarına da (!) SAĞLAM BİR DERS VERİYOR BİZİMKİLER!!!

NE DERSİ Mİ?

6LI MASAYI KURARKEN DE DIŞLANAN TEMSİLİYETLER

ADAY BELİRLENİRKEN DE DIŞLANAN TEMSİLİYETLER

ve bu temsiliyetleri

GETİRİP 90'ıncı DAKKADA dışlayanların önüne KOYMA DERSİ!

-

BU VATANIN KADERİNİ SADECE KÜRTLER KURTARACAKMIŞA SIKIŞTIRMIŞ KONUMUNA kendisini DÜŞÜREN

MERAL AKŞENER'in bu topluma bir ÖZÜR BORCU VAR BENCE!

-

Kılıçdaroğlu İÇİN bunu asla söyleyemem zira 6'lı masayı kurarken de, şu anda TBMM'ye kendi listelerinden soktuğu farklı partili vekillerle de o elinden geleni bu BİRLİK VE BERABERLİK için fazlasıyla yaptı.

Bir dünya kaprise o çok sevdiğimiz GÜLER YÜZÜ ile mütevazi ve olgun bilge tavrı ile göğüs gerdi. Yetmedi Hak-Hukuk-Adalet yürüyüşünden itibaren kat be kat geliştirerek sürdürdüğü 'LİDERLİK' yolculuğunda, yanındakilerin KİFAYETSİZLİĞİ ve şahsi siyasi hesaplarına rağmen, DEVLET imkanlarıyla EJDERHA GÜCÜNE dönüşmüş olan TEK ADAM VE YANDAŞLARINI, MİLLETE sabırla anlatmaktan ASLA vazgeçmedi!

-

Akşener ise ne yazık ki, partiyi kurma ve lider olma sürecine kendisini hazırlayan, MHP'de yaptırılmayan kongrede tomaların önünde telleri tutarak gösterdiği DİRAYETİN devamını getiremedi.

PARTİSEL HIRSLAR SEBEBİYLE MİLLİYETÇİLİĞİ NE TAM TEMSİL EDEBİLDİ NE DE 6'LI MASA KURULURKEN VE SONRASINDA DA: 'DURUN BU İŞ BÖYLE OLMAZ MADEM TÜM TOPLUMU KUCAKLAYAN PLATFORM KURUYORUZ O HALDE DİĞER PARTİLERİ DE ARAMIZA ALMALIYIZ' DEMEDİ, diyemedi!

BİR CUMHURİYET KADINI OLARAK, BİR TÜRK KADINI OLARAK, tüm millette karşılık bulan HATUN sempatisini temsiliyetler noktasında 'himaye' etmek anaçlığı ile gösteremedi.

-

Kimse birbirini kandırmasın! Meral Akşener'in en baştan itibaren Demokrat Parti Gültekin Uysal'ı dahi 6lı masada görmek istemediğini biliyoruz.

DP İÇİ NE KADAR BOŞ YA DA DOLU tartışma konumuz bu değil- Kılıçdaroğlu sayesinde 6LI masada yerini alabildi!

En nihayetinde DEMOKRAT PARTİ BİR GELENEĞİ TEMSİL EDİŞİ AÇISINDAN DAHİ TOPLUMUN BİR KESİMİNİ TEMSİLİYETİ SEBEBİYLE O MASADA OLMAYI KUŞKUSUZ HAK EDİYORDU!

-

MERAL HANIM, 2. HATAYI O PLATFORMU SANKİ KILIÇDAROĞLU BABASININ HAYRINA KURMUŞ GİBİ BİR SAÇMASAPAN ÖZGÜVENLE SON DAKİKAYA KADAR ADAYLIK KONUSUNU GÜNDEME GETİRMEYEREK yaptı ve ASLINDA KAÇAK DÖVÜŞTÜ!

-

HATTA ADAYLIĞIN BELİRLENECEĞİ SON TOPLANTIDAN 1 GÜN ÖNCE KILIÇDAROĞLU'NU VE EŞİNİ ZİYARET ETTİĞİ EVDEN ÇIKARKEN DAHİ YÜZLER GÜLÜYORDU. BASINA HER HANGİ BİR AÇIKLAMA YAPILMADI!

-

NE BEKLERDİNİZ, O ANA DEK TEK BİR OLUMSUZLUK YAŞANMAYIŞTAN?

BUNLAR ADAY KONUSUNDA ZATEN KARAR VERMİŞ DİYE DÜŞÜNECEKTİNİZ DOĞAL OLARAK... AMA İŞİN ÖYLE OLMADIĞI ERTESİ GÜNÜ MERAL HANIMIN 180 DERECE FARKLI VE ŞİDDETLİ BİR TAVIRLA MASAYI DEVİRİŞİYLE AÇIĞA ÇIKTI ve 'olduğu' bile düşünülmeyen bir SORUN BİR ANDA VE KANGRENE DÖNÜŞMÜŞ ŞEKİLDE BOMBA ETKİSİYLE PATLADI.

-

AKŞENER'İN O GÜNE DEK VATAN İÇİN YAPTIĞI TEK OLUMLU HAMLE 'Başbakan olacam' deyip en azından Cumhurbaşkanlığında bir önce yaptığı hataya düşmeyeceğinin önünü almaktı.

-

Ama devirdiği masanın altından ne yazık ki kendi tabanı onu kaldırmayacaktı.

-

Buna rağmen bir formül yaratıldı ve zaten öyle yapılması OLDUKÇA FARZ OLAN ve sanki o an ve MERAL HANIM tarafından keşfedilmiş ve dayatılmış bir 'masaya dönüş' formülü ortaya çıktı: 2 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLACAK BU ŞARTLA AKŞENER MASAYA DÖNECEKTİ.

Masa kaldırılacak, PUZZLE'da çok önemli bir eksik parça da, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun şahsında tamamlanmış olacaktı. Bu paye de Sayın Akşener'e verilecekti.

-

Evet masa kaldırıldı ama Akşener ağır yaralıydı artık.

İstim üstünde olan tabanının Türk Milliyetçileri kesimini bu iş kesmedi.

GENEL MUHALEFET rahat bir nefes alıp verdi ama gerisi gelmedi.

Millet Akşener ve İYİ Parti'ye çok acı bir fatura kesti ve milletvekilliklerinde ağır bilanço ile yüzleştirdi.

MHP'den farklı davranmayan 'küçük olsun benim olsun' mantalitesi ile diğer 4 ittifak partisinin vekil adaylıklarının tamamının yükünü de CHP'ye havale etmesi tavrının karşılığını da seçmen cevapsız bırakmadı.

-

DP, gerçekte Meral hanım tarafından nasıl dışlandıysa Muharrem İnce /zerre kadar güvenmeyip sevmesem de/ aynı şahsi partisel ikbal sebepleriyle (Kılıçdaroğlu sonrası seçilecek genel başkanlık yarışı yapılanmaları) CHP açısından 6'lı masada kabul görmeyecekti.

-

AYNI ŞEKİLDE; SIĞINMACILARIN İKTİDAR ELİYLE ORTADOĞU BATAKLIĞI'NA DÖNDÜRDÜKLERİ VATANA , UYUŞTURUCU BARONLARININ KELEPİR FİYATINA VATANDAŞLIKLAR ALDIĞI VATAN GERÇEĞİNE İLK GÜNDEN İTİBAREN CANSİPERANE VURGU YAPAN, BUNUN NE DERECE BÜYÜK GERÇEK BEKA SORUNU OLDUĞUNU SAVUNAN, ANLATAN, BİLDİĞİ HER ŞEKİLDE ELİNDEKİ KISITLI İMKANLARLA TÜM BUNLARI ORTAYA KOYMAYA ÇALIŞAN ÜMİT ÖZDAĞ'A DA "SEN DE MASAYA KATIL" DENMEDİ!!!

-

AYNI ŞEKİLDE; SIĞINMACILARIN İKTİDAR ELİYLE ORTADOĞU BATAKLIĞI'NA DÖNDÜRDÜKLERİ VATANA , UYUŞTURUCU BARONLARININ KELEPİR FİYATINA VATANDAŞLIKLAR ALDIĞI VATAN GERÇEĞİNE İLK GÜNDEN İTİBAREN CANSİPERANE VURGU YAPAN; BUNUN NE DERECE BÜYÜK GERÇEK BEKA SORUNU OLDUĞUNU SAVUNAN, ANLATAN, BİLDİĞİ HER ŞEKİLDE ELİNDEKİ KISITLI İMKANLARLA TÜM BU GERÇEKLERİ ORTAYA KOYMAYA ÇALIŞAN ÜMİT ÖZDAĞ'A DA "SEN DE MASAYA KATIL" DENMEDİ!!!

-

ÜMİT ÖZDAĞ ÖNCE İNCE'Yİ YANINDA DEĞERLENDİRMEK İSTEDİ.. AMA NE İDÜĞÜ BELLİ OLMAYAN VE NEYE HİZMET ETTİĞİ TAM ANLAŞILAMAYAN AYRICA DA BAGAJINDA ÖNCEKİ SEÇİMLERE İLİŞKİN ŞAİBELER BULUNAN ÜSTÜNE DE BONUS GİBİ 'KENDİN ÇAL KENDİN OYNA' MUHARREM'LE KAN TUTMADI!

-

ARDINDAN GÜZEL BİR HAMLE DAHA GELDİ, BU KEZ SİNAN OGAN'I ÖNE ÇIKARDI ÖZDAĞ HOCA.

ADAYLIKTAN MUHARREM GÖREVİNİ (!) TAMAMLAYIP ÇEKİLECEK AMA GERÇEK BİR STRATEJİST GİBİ HAREKET EDEN GERÇEK TÜRK MİLLİYETÇİLERİ GERİ ADIM ATMAYACAKTI.

-

BU ARADA… ÇOK DERİN BİR NOT: ‘TÜRKİYE’NİN KADER PLANI’NI ÇİZEN İSİM ÜMİT ÖZDAĞ OLMUŞTUR! BU sadece BİR SİYASETÇİ İÇİN değil bir VATANSEVER olarak da hanesine DEV BİR ARTI PUAN OLARAK YAZILMALIDIR. Bu kadarını, AKADEMİSYEN olarak daima saygı duyulmuş ama İYİ Parti'de varlık gösterememiş ve ayrılış şekliyle de kınanmış ÖZDAĞ'dan kimsenin beklediğini de düşünmüyorum.

-

TÜRK-KÜRT SAVAŞI YARATMADAN; ASLA BÖLEN OLMA POZİSYONA NE KENDİSİNİ NE PARTİSİ’Nİ DÜŞÜRMEDEN SİNAN OGAN HAMLESİYLE DE, ÖNCE ADAYLIKTAN VAZGEÇİREMEDİĞİ KILIÇDAROĞLU DENEMESİNİN ARDINDAN MÜCADELEYE DEVAM EDEREK MESELEYİ BU NOKTAYA TAŞIMIŞ;

YERİ GELİNCE İTİLEN ÖTELEN YERİ GELİNCE ‘KURTARICI’ POZİSYONUNA DÜŞÜRÜLEN KÜRTLERLE TÜRK MİLLİYETÇİLERİ ROT-BALANS AYARINI OLMASI GEREKEN DÜZEYE TAŞIMIŞTIR.

-

SİYASİ İSLAMCILAR TARAFINDAN 22 YILDIR KULLAN-AT YAPILAN TÜRKLER VE KÜRTLER BU VATANIN KULLAN AT MALZEMELERİ DEĞİL,

'İSTİKLAL HARBİ’NDEN BU YANA VAZGEÇİLMEZ KARDEŞLERİDİR' GERÇEĞİNİ ANLAMAK İSTEMEYENLERE DE BİR TOKAT GİBİ ÇARPMIŞ, BÜTÜNLEŞTİRİCİLİK MİSYONUNU DA TAMAMLAMIŞTIR.

-

DENGE HER ŞEYDİR.

-

BU SON ROT-BALANSLA…

PAZARTESİ GÜNÜ AÇIKLAYACAKLARI MİLLET İTTİFAKI’NA KATILMA KARARLARI için TÜRK MİLLETİ adına teşekkür etmek zorunda değiliz. Çünkü AKLISELİM TEK DAVRANIŞ BU ZATEN. BİR VATAN KALSIN İSTİYORSAK ELBETTE.

AMA…

SİYASAL İSLAM’IN PAÇAVRAYA ÇEVİRMEK İÇİN 22 YILDIR ÜSTÜNDE TEPİNDİĞİ VE BÖL YÖNETLE BUGÜNE GETİRİP HER DEĞERİNİ ALT ÜST ETTİĞİ TOPLUMUN, DENGEYE KAVUŞMASINDA MÜTHİŞ BİR TEŞEKKÜRÜ HAK EDİYORLAR EVET.

TEŞEKKÜRLER ÜMİT ÖZDAĞ, TEŞEKKÜRLER ZAFER PARTİSİ, TEŞEKKÜRLER SİNAN OGAN, TEŞEKKÜRLER ATA İTTİFAKI SİYASETÇİLERİ ve ATA İTTİFAKI’NI YÜZDE 5 YAPAN SEÇMEN, TEŞEKKÜRLER.

TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ’Nİ AYAKLAR ALTINA ALDIĞINI SÖYLEYEREK KOLLARINI SIVAMIŞ VE BUGÜNE GELENE DEK DE TÜRKİYE’Yİ OLUŞTURAN TÜM ALT KİMLİKLERİN ÜZERİNDE TEPİNEREK DEVLETLEŞMİŞ AKP’YE VE ERDOĞAN’A

TOPLUMUN HER KESİMİNİ TEMSİLEN ARAMIZA ALDIK KANDIRMACASINA DÜŞTÜKLERİ 6LI MASAYA KENDİLERİNİ DAHİL ETMEYEN VE ADAYLIK KONUSUNDA HERŞEYE KULAK TIKAYAN CHP ve İYİ PARTİ’YE

GERÇEK TÜRK MİLLİYETÇİLERİ OLMADAN TAM VE GERÇEK BİR ZAFERİN SÖZ KONUSU OLAMAYACAĞINI KÜRT MİLLİYETÇİLERİNE ve tüm TÜRKİYE'ye ‘kırmadan dökmeden’ anlatabildikleri BU MUAZZAM SEMBOL DİRENÇ için TEŞEKKÜRLER bizim çocuklar.

-

TÜRKİYE EN NİHAYET, 28’inde; PADİŞAHLIĞI BU MİLLETİN ASLA SİNDİREMEYECEĞİNİ, ECDAT KANIYLA BEDEL ÖDENMİŞ CUMHURİYETİ geri almaya GÜMBÜR GÜMBÜR VE TEK SES OLARAK sandığa gideceğini bilmelidir.

Omuzlarda taşınacak olan ve bunu fazlasıyla hak etmiş olan KEMAL dedeleriyle birlikte!

NOT: Değerli okuyucu sesi olmaya çalıştığım; 22 sene boyunca kurucu değerleri aşağılanmış, kendi vatanında parya bırakılmış, hakları hortumlanmış ve üzerine her hakaret ve etiketi yemiş, ekonomik ağır şartlar altında ve bir çeşit ORTADOĞU habitatına dönüştürülmüş VATAN topraklarında geleceğe dair büyük endişeler içerisinde yaşamını sürdürmekte olan toplumun yüzde 70'ini daha fazla bekletmeden kararlarını da açıklamaları gerektiği şerhini düşerek,

aşağıda Sinan Oğan, #OAnGeliyor hashtag’ini kullandığı açıklamasını bilginize sunuyorum.

“Bu seçimleri toplumun önüne koyduğumuz amaç ve hedefler açısından değerlendirdiği;mizde;

 • Türk Milliyetçiliği ve Atatürkçülüğü ülkenin ana gündemlerinden birisi haline getirdik,
 • HDP üzerinden oluşturulan “kilit parti” söylemlerini yıkarak Türk milliyetçilerini kilit konumuna yükselttik,
 • İki ittifak arasında serpiştirilmiş, ikinci plana itilmiş ve adeta “yedek” olarak görülen Türk Milliyetçisi seçmeni yeniden siyasetin merkezine yerleştirdik,
 • Türkiye'de güçlü bir Milliyetçi Seçmen kitlesinin görülmesine katkı sağladık, bu söylem milliyetçi kitlenin genişlemesini sağladı,
 • Seçimlerin ikinci tura kalmasını sağlamakta beraber, ikinci turun ana gündemini de belirleme yetisine sahip olduk,
 • İkinci tura kalan adayların bizim söylemlerimize sarılmalarını sağladık, bizi “dikkate almak istemeyen”, “saymaya gerek görmeyen” siyasetin bu başlattığımız hareketi saydığını gördük,
 • Sığınmacılar konusunda yeterli farkındalığı oluşturduk, bu konuda her iki ittifakada da bir geri dönüş takviminin oluşturulmasına katkıda bulunduk,
 • PKK, FETÖ vb gibi her türlü terör örgütüyle mücadele konusunda takındığımız ilkeli ve kararlı tavrın siyasetin ana akımında da yer bulmasını sağladık,
 • HDP ve Hüda-Par’ın Türk siyasetini esir almalarına engel olduk,
 • Anayasanın değiştirilemez ilkeleri, Türklük gibi konularda farkındalık oluşturduk.
 • Yürüttüğümüz ilkeli ve kaliteli siyaset tarzı toplumumuzun büyük takdir ve desteğini görerek siyaset yapma tarzımızla farkındalık oluşturduk. Bizi izlemeye devam edin.”
# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Duygu Mert - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı değil haberi geçen ajanstır.