17 Ağustos 1999 Gölcük Depreminin akabinde 3 ay sonra kurulan Gölcük Arama Kurtarma Derneği GESOTİM, 6 Şubat akşamı Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan deprem felaketinin ilk dakikalarında bölgeye giderek 4 gece 5 gün görev yaptığı Adıyaman'da 18 kişinin enkazdan çıkarılmasına katkı sağlamış, birçok kişiye umut olmuştu. 

ÜSTÜN FEDAKARLIK MADALYASI

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bölgeye hareket eden ilk ekiplerden olan Gölcük Arama Kurtarma Derneği GESOTİM, bölgedeki çalışmalarıyla 18 depremzedeyi enkaz altından çıkarmış ve umut olmuştu. GESOTİM’in bu başarısı Devlet Üstün Fedakârlık Madalyasıyla ödüllendirildi. Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası Tevcih Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. 

KOCAMAN VE ŞAHİN TÖRENE KATILDI

Törene GESOTİM Başkanı Necmi Kocaman ve Başkanvekili Ergün Şahin de katıldı. Kocaman, madalyayı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan aldı. Program sonrası Gölcük Esnaf Odası Başkanı Necmi Kocaman ve GESOTİM Başkanvekili Ergün Şahin, 4 gün sürecek Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı’nın Ankara’daki eğitimlerine devam ediyorlar.

5fd264e5-56b9-479c-8fb8-d9678d7110c7

23 YILDA 70 OLAYA MÜDAHALE ETTİLER

Sandıklarda sayım başladı! Öztrak: 19.oo'u bekleyin! Sandıklarda sayım başladı! Öztrak: 19.oo'u bekleyin!

Kocaman, tek amaçlarının insanlığa el uzatmak olduğunu dile getirerek, "Çok zor şartlarda olay yerine 3 araç, 15 personelimizle intikal ettik. 4 gece 5 gün bölgede hiç aralık vermeksizin çalışarak 18 kişiyi canlı olarak kurtardık" dedi. Bugüne kadar 547 kişinin profesyonel eğitim aldığı GESOTİM, 23 yılda; İran, Gürcistan ve Türkiye’de meydana gelmiş olan 70 olaya müdahale ederken halk geneline verdikleri eğitimlerle dikkat çekiyor.