Gölcük'ün yardım tırları afet bölgesine ulaştı

Asrın felaketi 17 Ağustos Gölcük Depremi’nin 22.yıl dönümünde, Kastamonu ve Sinop’ta yaşanan sel felaketi mağdurlarına destek olmak amacıyla, Gölcüklüler tarafından yapılan yardımlarla hazırlanan 3 tır yardım malzemesi sel bölgesine ulaştı.

Gölcük'ün yardım tırları afet bölgesine ulaştı

Gölcük Belediyesi tarafından Batı Karadeniz bölgesindeki sel mağduru vatandaşlarımız için 13 Ağustos tarihinde gönderdiği iş makinası ve 2 tır şişe suyu sonrasında 17 Ağustos tarihinde de temel ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı 3 tır yardım malzemesini de bölgeye uğurlamıştı. Gölcük Kaymakamlığı, Gölcük Belediyesi ve Kızılay Gölcük Şubesi organizasyonu ile yardım kampanyasına destek olan; kadirşinas, vefakâr, yardımsever Gölcüklü hemşehrilerimiz tarafından tedarik edilen malzemeler, afet bölgesine ulaştı.

“ONLARI EN İYİ BİZ ANLARIZ”

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, bu kampanyaya destek olan bütün paydaşlara teşekkürlerini iletti. Başkan Sezer yaptığı açıklamada, “Sel mağduru vatandaşlarımız için, yardımsever Gölcüklü hemşehrilerimiz tarafından gönderilen yardım tırları bölgeye ulaştı. 2 tır yardım malzemesi Kastamonu’daki AFAT deposuna teslim edildi. 1 tır içme suyu, içme suyu sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımıza dağıtıldı. 17 Ağustos Depremi’ni yaşamış, afet sonrası yaşanan zorlukları ve yaşanan acıları en iyi bilen, sel mağduru vatandaşlarımızı en iyi anlayan ve yardım elini uzatan saygıdeğer hemşehrilerime, iş adamlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Hayırsever, kadirşinas, vefakar Gölcüklü hemşehrilerimin hayırlarını Cenab-ı Allah’ın kabul buyurmasını niyaz ediyorum. Allah; sel mağdurlarının ve cansiperane şekilde çalışan ekiplerin yardımcı olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER