İlk olarak Gölcük Anıtpark’ta tebrikat töreni yapılırken, Gölcük Kaymakamı Sayın Cengiz Karabulut, Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Sayın Aziz Bakıoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Tayfun Akbaş bayram tebriklerini kabul etti.

Cumhuriyet Bayramı resmi geçidine vatandaşın ilgisi ise bu yıl beklenenin çok üstünde olurken, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi adeta ellerinde bayraklı vatandaşların akınına uğradı.

PROTOKOL ÜYELERİ COŞKULU HALKI SELAMLADI

Gölcük Kaymakamı Sayın Cengiz Karabulut, Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Sayın Aziz Bakıoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer tören aracı ile vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutlamasının ardından protokol tribünündeki yerlerini aldılar. Tören; İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yaptı. Ardından; öğrenciler günün anlam ve önemini anlatan şiirler okudu. Halk oyunları gösterisi yapıldı.

ANLAMLI GÜNDE GÖLCÜK TEK YUMRUK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin Kuruluşunun 98.yıldönümünde heyecan ve coşku, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde gerçekleştirilen resmi geçide yansıdı. Askeri ve sivil erkan ile birlikte vatandaşlar güzel bir birlikteliği yansıtırken, Cumhuriyet kutlamalarında Gölcük adeta tek bir yumruk oldu.

RESMİ GEÇİT TÖRENİNDE BÜYÜK COŞKU VARDI

Son olarakta resmi geçit töreni yapıldı. Donanma Komutanlığı Tören Taburu ilçemizde bulunan tüm okulların öğrencileri ve öğretmenleri, gazilerimiz, Gölcük Emniyet Müdürlüğü araçları, Gölcük Jandarma Komutanlığı araçları, Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü araçları, Gölcük Belediyesi araçları, resmi geçit töreninde yer aldı.