İzmit'te sabah saatlerinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Çelenk Sunma Töreni'nde 'makarası bozuk' diye göndere çekilemeyen bayrak krizi yaşanmıştı.

Törenin hemen akabinde İzmit Belediyesi ekipleri Başkan Hürriyet'in talimatıyla 'bozuk' olduğu söylenilen bayrak direğinin tamirini gerçekleştirdi ve ekipler bayrağımızı göndere çekti.

Varlık Barışı'nda başvuru süresi yine uzatıldı Varlık Barışı'nda başvuru süresi yine uzatıldı

Başkan Hürriyet tören sonrasında sorular üzerine açıklama yapmış ve şunları kaydetmişti:

“Dün bizim ekiplerimizi tören için son hazırlıklarını tamamladı. Son 2-3 resmi bayramdır valilik törenleri bizim organize etmemize izin vermiyor. Önceki bayramlarda bize yazı gönderirlerdi. Şu kısmı İzmit Belediyesi, şu kısmı Büyükşehir Belediyesi yapacak diye. Daha sonra bu yazışmalar bitti. Çadırı dahi bizim kurmamıza izin vermeyip Büyükşehir Belediyesi’nin çadırını kurduruyorlar. Dün bizim ekiplerimiz bayrağı göndere çekilecek şekilde hazırlayıp bıraktı. Bayrağı İzmit Belediyesi olarak biz verdik. Gerisi Gençlik Müdürlüğü’nün yetkisindeydi. Kabul edilemez bir olay. Makara bozuldu diyorlar” 

ARIZA GİDERİLDİ BAYRAK GÖNDERE ÇEKİLDİ

Törenin yapılması için tam inisiyatif verilmeyen İzmit Belediyesi yaşanan arızanın ve törenin hemen ardından arızayı giderip, bayrağımızı göndere çekti.