ABD'den şoke eden açıklama

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'de Fırat'ın doğusuna yönelik operasyon düzenleme konusunda ABD Başkanı Donald Trump'ın kendisine olumlu karşılık verdiğine yönelik açıklamalarını değerlendiren ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Robert Palladino, Erdoğan'ın bu açıklamalarının doğru olmadığını kast ederek 'yanıltıcı beyan' olarak tanımladı.

ABD'den şoke eden açıklama

Gündeme ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Palladiono, Erdoğan'ın söz konusu açıklamasının 'yanıltıcı bir beyan' olup olmadığına dair sorulan soruya "Evet" yanıtını verdi.

Sözcü Palladino, ABD'nin 'Suriye hükümetinde reform yapılmasına ve Suriye'de herkesin yaşamasına olanak sağlayacak uluslararası sürece' oldaklandığını kaydetti.

Fırat'ın doğusuna yönelik operasyonla ilgili ABD Başkanı Donald Trump'la görüştüğünü söyleyen Erdoğan, "Fırat'ın doğusuna askeri operasyona başlayacağımızı resmen ilan ettik. Sayın Trump ile bunları görüştük, olumlu cevap verdiler" demişti. Erdoğan, Suriye topraklarında operasyona her an başlayabileceklerini duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER